Українські автозаправки вводять ліміти на пальне: бензин і ДП – не більше 20 л/автівку

2 года назад 0

Через  дефіцит пального на автозаправних станціях України далі норми відпуску скорочуються. Про це повідомили у тих мережах АЗС, з якими поспілкувалось видання enkorr.

Як стало відомо, наразі на ринку діють кілька сценаріїв таких обмежень: 20 л на одну автівку в разі заправки автомобіля бензином або дизелем, автогаз відпускається без обмежень, а також 20 л пального на один автомобіль, а в якій конфігурації – 10 л бензину плюс 10 л газу чи дизельне пальне/газ, – обирає водій, керуючись наявністю певного виду пального на АЗК.

Так, у мережі АЗС «Сокар»  повідомили, що на цьому етапі йде відпуск 20 л пального на один автомобіль, а великогабаритним вантажівкам – 50 л.

«Наразі компанія не має наміру зменшувати норми відпуску пального, проте як буде найближчим часом, сьогодні спрогнозувати важко», – зазначили у прес-службі.

В мережі ОККО діють обмеження залежно від виду пальне – це від 10 до 20 літрів, автогаз – до повного бака.

«Є певні обмеження і по ДП, – сказали enkorr у компанії. – Для того, щоб дізнатися про наявність того чи іншого виду пального, про можливу форму оплати (готівка, талони тощо) й чинні обмеження на конкретний вид пального, потрібно або скористатися картою на нашому корпоративному сайті, яка оновлюється в оперативному режимі, або подзвонити на «гарячу лінію» ОККО, або скористатися чат-ботом у телеграм-каналі, попередньо увімкнувши геолокацію на телефоні».

У компанії WOG повідомили, що на цю мить ситуація з лімітами не змінювалася, а в разі змін компанія обов’язково повідомить про це своїм клієнтам. З’ясувати актуальну інформацію щодо відпуску пального на АЗК WOG і актуальної ціни на нього теж можна за допомогою спеціально створеного чат-бота в телеграм-каналі мережі.

Зараз вдалося з’ясувати, що на АЗК мережі здійснюється відпуск пального, незалежно від його виду, в бак одного авто обсягом 20 л.

«Загалом відпуск пального можливий тільки 20 л: або 20 л бензину, або 20 л газу, або 10 л бензину й 10 л газу», – пояснила оператор Тетяна.

Миколаївська компанія «Кворум» теж відпускає не більше 20 л пального в бак одного автомобіля у разі його наявності. Як повідомили enkorr у мережі, змінювати чинний ліміт вони поки не планують.

Компанія «Автотранс», своєю чергою, наразі торгує автогазом, відпускаючи його без обмежень, а ось продаж бензину й дизельного пального, як пояснили у мережі, їм довелося тимчасово призупинити.

«Причина, – зазначили в «Автотрансі», – відома всім: через чинне держрегулювання цін на бензини й дизельне пальне немає змоги придбати пальне за такою ціною, яка б дозволила торгувати за граничними цінами. Тобто, немає сенсу завозити пальне, яке ми не зможемо реалізувати бодай не у збиток».

Що ж до автогазу, кажуть у компанії, то за відсутності держрегулювання ціна на нього хоч і висока, але не критична, і ринок сам відпрацьовує всі моменти, що дає змогу забезпечити цим видом палива споживача.

 Транспорт ЗСУ за наявності пального у всіх мережах АЗС заправляються без обмежень.

Нагадаємо, раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн висловив думку, що урядові України необхідно тимчасово відмовитись від державного регулювання цін на пальне на АЗС задля стимулювання імпорту, а також задля встановлення справедливих роздрібних цін в умовах дефіциту і проблем із логістикою.

Останнім часом на АЗС спостерігається нестача пального.