В обласній раді визначалися з подальшими кроками у боротьбі за право моряків отримати дипломи без корупційних ризиків

2 года назад 0

Українським морякам дозволили підтверджувати диплом автоматично без складання іспитів, як це було раніше. Відповідний законопроєкт учора прийняла Верховна Рада України за основу та в цілому.

Але це тільки початок шляху для вирішення проблем моряків. Остаточні рішення тепер за Міністерством інфраструктури України, яке повинно привести свої нормативно-правові акти у відповідність до вимог оновленої редакції статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України. Зокрема, Мінінфраструктури зобов’язане визначити процедуру видачі морякам повторного підтвердження своєї компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський зустрівся з керівництвом Херсонської морської державної академії – ректором Василем Чернявським та проректором з навчально-виховної роботи Олександром Шумеєм, аби визначити подальші кроки у боротьбі за право моряків отримати дипломи без корупційних ризиків.

«Прийняття закону – це успіх! Але ми разом з моряками продовжуємо боротися за те, аби процедура отримання дипломів була максимально прозорою та законною! Тож, наша робоча група працює і буде працювати до тих пір, поки проблема не буде вирішена остаточно!», – наголосив Юрій Валентинович.

У рамках зустрічі були обговоренні пропозиції керівників ХДМА з вищезазначеного питання та прийнято рішення направити їх до Мінінфраструктури, надавши підтримку від Херсонської обласної ради.

Нагадаємо, Херсонська обласна рада разом із Херсонською морською державною академією були одними з перших, хто надавстарт офіційному шляху розв’язання питання корупції в дипломуванні моряків при отриманні робочих дипломів.