В Раді хочуть скасувати військовий збір

5 лет назад 0

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2252, яким пропонується скасувати з 1 січня 2020 року введений в 2014 році військовий збір.

Військовий збір стягується з доходів фізичних осіб в розмірі 1,5% і не входить до складу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

"Метою і завданнями прийняття законопроекту є скасування з 1 січня 2020 військового збору для зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці платників збору", – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту № 2252.

Військовий збір, на думку авторів документа, дублює ПДФО.

"Це призводить до подвійного оподаткування одного і того ж об'єкта оподаткування – заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо", — йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, автори законопроекту зазначають, що український бізнес іде в тінь через високе податкове навантаження, яке можна зменшити за допомогою скасування військового збору.

Автори документа впевнені, що бюджет-2020 не постраждає від скасування військового збору через підвищення мінімальної зарплати до 4723 грн – на 550 гривень. Як відомо, чим вище "мінімалка" – тим вище податкові надходження до казни.

"Таке зростання податкових надходжень повністю компенсує скорочення надходжень до бюджету за рахунок скасування військового збору", – наголошується в пояснювальній записці.

З цим законопроектом також пов'язаний проект № 2253 – він пропонує внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу.