Вартість поливної води цього сезону зросте до 50%

2 года назад 0

Іванівський міжрайонний водгосп на Херсонщині, який постачає хліборобам воду з Каховського магістрального каналу, торік платив за кіловат-годину 3,13–4 грн, а тепер 5,82–6,08 грн.

Відповідно, вартість транспортування дніпровської води на зрошення має зрости з 32,7 до 42,5–42,7 коп./кубометр, підрахували у міжрайводгоспі. Адже у тарифі на транспортування води з каналів на поля три чверті — це вартість електроенергії.

Подорожчання води відбудеться у квітні, на початку поливного сезону, якщо держава не виділить дотації для відшкодування бодай частини зростаючих витрат на електроенергію для меліораторів.

У дещо вигіднішому становищі на Херсонщині ті землевласники, котрі отримують воду з Північно-Кримського каналу. З нього вода йде самопливом, відтак оплати електрики для роботи численних насосних станцій не потребує. Тому вартість для аграріїв транспортування води торік ледь перевищувала 6 коп./кубометр.

Але це не означає, що в нинішньому році тариф також не підвищиться, зауважує начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко. Оскільки подорожчала не тільки електроенергія, а й пальне, запчастини до техніки, піднялася мінімальна зарплата.

«Формування нового тарифу на транспортування води для зрошення завершиться у березні, і всі ці економічні чинники в ньому будуть враховані», — повідомив Сергій Шевченко.