Василь Зеленчук долучився до обговорення питань соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів

5 лет назад 0

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Василь Зеленчук взяв участь у засіданні обласної робочої групи з питань соціального захисту ветеранів із числа воїнів-інтернаціоналістів. Захід відбувся сьогодні, 23 грудня.

Разом із присутніми Василь Васильович заслухав звіт про виконання завдань раніше підписаного Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною радою та Херсонською обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

Станом 1 грудня 2019 року на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 3576 воїнів-інтернаціоналістів. Протягом нинішнього року ця категорія громадян була забезпечена пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, медичне забезпечення, пільгове перевезення та інші гарантії, визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Проте, ветерани Афганістану в черговий раз наголосили не нехтуванні їхніми правами, зокрема водіями маршрутних таксі, які часто відмовляють воїнам-інтернаціоналістам у безкоштовному перевезенні. Особливу увагу учасники дискусії зосередили на обговоренні якості та цінової політики медичних послуг, адже з кожним роком у здоров’ї ветеранів Афганістану стає все більше збоїв.

Відзначимо, за 11 місяців 2019 року статутну діяльність ветеранських організацій профінансовано на всіх рівнях – від обласного до місцевих – на суму 866 тис. грн.