Владислав Мангер закликав новий склад Верховної Ради допомогти херсонцям

4 года назад 0

12 жовтня з робочим візитом на Херсонщині перебувають члени комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Активну участь в обговоренні нагальних питань взяв голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер. Зокрема очільник депкорпусу говорив про те, що хвилює кожну родину нашого регіону.

Саме Херсонська обласна рада виступила ініціатором двох унікальних програм: Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 -2023 роки, яка затверджена рішенням сесії 8 лютого 2019 року. ЇЇ обласна рада розробляла спільно з Департаментом охорони здоров’я. Та інша – Програма підтримки медичних працівників обласних закладів охорони здоров’я. Нею передбачається їхнє матеріальне стимулювання, забезпечення житлом.

«Для себе ми зробили пріоритетом створення на базі Херсонського онкологічного диспансеру Центру променевої терапії Півдня України. Є розрахунки й потреба у 210 млн. грн. Херсонщина посідає ІІ місце по кількості онкохворих мешканців. Це – страшний показник, і у 2017 році обласна рада запровадила виїзні обстеження громадян по всій території області. У нас є досвід співучасті бюджетів у придбанні високовартісного обладнання для нашого Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Наразі триває оснащення радіологічного відділення», – повідомив Владислав Мангер.

Також голова облради зазначив, що з обласного бюджету на ремонт відділення вже виділено 2,8 млн. грн. У 2018 році за рахунок субвенції – 34 млн. грн. – та коштів обласного і місцевих бюджетів (майже 10 млн. грн) придбано лінійний прискорювач. За кошти медичної субвенції та кошти обласного і місцевих бюджетів придбано апарат УЗД – 2,3 млн. грн. У 2019 році придбано комп’ютерний томограф (25,9 млн. грн., з яких 17,9 млн. грн. кошти обласного та місцевих бюджетів, 7,9 млн.грн – субвенція державного бюджету). Планується на 2020 рік придбання магнітно-резонансного томографа (47 млн. грн.) та лінійного медичного прискорювача (80 млн. грн.).

«У нас вже були домовленості з попереднім скликанням Верховної Ради, що депутати допоможуть Херсонщині у створенні Центру променевої терапії Півдня України, де лікуватимуться не тільки херсонці та наші сусіди, а й жителі всієї країни. Адже наш майбутній центр має найкраще розташування, спеціалізовані корпуси. Та аби наповнити Центр найсучаснішим обладнанням самого бюджету нашого регіону не вистачить. Щиро просимо посприяти у вирішенні такого надважливого питання», – закликав народних обранців Мангер.