Водопостачання у Херсоні «застраховано» від миколаївської катастрофи

3 недели назад 0

Наше місто «застраховано» від миколаївської катастрофи з водопостачанням, — запевнили Вгору в комунальному підприємстві «Херсонський Водоканал».

 

Як відомо, 12 квітня було пошкоджено систему, через яку до Миколаєва качали воду з Дніпра. Аварія сталася на тій частині водогону, яка пролягає на території окупованої Херсонщини, і де досі тривають запеклі бої. Тож поновити постачання у працівників сусіднього комунального підприємства просто немає можливості.

Миколаївці відкрили свої наявні 7 резервуарів, розконсервували 12 старих свердловин та пробурюють нові. Але цього недостатньо для всіх потреб. Наразі вирішується питання про водозабір з Бузького лиману. Передбачається,  найближчими днями централізоване постачання вдасться відновити, але у кранах буде поки що технічна вода.

Ситуація ускладняється ще й аваріями на електромережах через постійні обстріли міста. Щоб забезпечити безперебійну роботу помп, працівники змушені підводити запасні, альтернативні мережі, адже дизпалива — обмаль.

А питну воду переважно привозять з інших областей, які відгукнулися на трагедію миколаївців.

У Херсоні такої катастрофи не має статися, адже нашу централізовану систему водопостачання влаштовано по іншому. Як пояснили фахівці міського Водоканалу, місто забезпечується водою не з Дніпра, а з артезіанських свердловин. У кожному мікрорайоні міста їх кілька. Також є кілька автономних насосних станцій. Якщо станеться масштабна аварія на одній ділянці, — інша працюватиме. Навіть за відсутності електрики у всьому місті, вода буде подаватися щонайменше на нижні поверхи будівель, — запевнили у херсонському Водоканалі.

Крім того, як відомо журналістам Вгору, у деяких жителів приватного сектору на подвір’ях також є власні свердловини. Де саме вони розташовані – не розголошується з міркувань безпеки та можливих провокацій.

 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.