Всі українські банки змінять правила роботи

2 года назад 0

Українським банкам доведеться змінити основні правила роботи, підлаштовуючись під нове рішення Національного банку України.

Наскільки швидко вони зможуть адаптуватися – складне питання, але в будь-якому випадку українцям необхідно знати, як тепер будуть працювати Приватбанк, Ощадбанк, Monobank та інші аналогічні фінансові організації.

Нещодавно Національний банк України прийняв постанову, в якому вказується, що всі банки нашої країни зобов’язані повідомляти клієнтам абсолютно будь-яку інформацію. Приховувати відомості або писати їх дрібним шрифтом категорично заборонено.

Мета, якої хоче досягти Нацбанк цією постановою, ясна і цілком прозора. Головне завдання – це змінити сформовану систему інформування клієнтів фінансових організацій, що роблять будь-які дії, такі як:

— Складання договорів.
— Відкриття або закриття рахунку.
— Оформлення депозиту або кредиту в банку.

Випадки приховування інформації від клієнта заборонені цією постановою. Банкам забороняється використовувати дрібний шрифт, зокрема, прописувати їм інформацію про те, що депозит може бути продовжений без згоди клієнта, або що в кредит входять платні додаткові послуги. У договорах тепер також заборонено використовувати пункти і виноски, що обмежують права клієнтів, наприклад, забороняють подавати скарги або звертатися до суду.

Згідно з постановою Національного Банку України, банкам встановлений термін до 27 травня. Протягом цього часу вони зобов’язані повністю переробити свої договори в такому вигляді, щоб вони відповідали новим нормам і правилам. Які санкції загрожують фінансовим організаціям при невиконанні нових норм, поки що невідомо.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.