Встановлено прохідний бал для вступу на медичні спеціальності

6 лет назад 0

МОЗ та МОН визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО. Таким чином хочуть підвищити «якість» медичного студента та в майбутньому вберегти пацієнтів від некваліфікованих спеціалістів.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, відповідні зміни буде внесено до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році, передає «Закон і Бізнес».

Встановлення прохідного балу розповсюджується на спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Це нововведення стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (за кошти державного бюджету чи за кошти фізичних чи юридичних осіб) та підпорядкування ВНЗ.

В МОЗ наголошують, що попри великий конкурс при вступі у медичні ВНЗ (10-30 осіб на місце залежно від спеціальності та), рівень їх абітурієнтів часто поступається іншим спеціальностям. Наприклад, під час вступної кампанії 2015-го до ЛНМУ ім. Данила Галицького на спеціальність «лікувальна справа» зараховували абітурієнтів, які здали ЗНО з профільних предметів на 140-160 балів. У порівнянні, на економічний факультет КНУ ім. Т.Шевченка, де конкурс становить в середньому 30 осіб на місце, у 2015-му зараховували абітурієнтів із прохідним балом від 180 з профільних предметів.

Прохідний бал на рівні, не нижче, ніж 150 балів обґрунтовується дослідженням, проведеним колективом Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, БФ ТІМО і фахівцями провідних ВНЗ України у галузі освітніх вимірювань. Суть дослідження полягала у встановленні співвідношення балів сертифікату ЗНО абітурієнтів та успішністю їх навчання на першому курсі.