У Херсоні 260 мешканців є хворими на туберкульоз

3 года назад 0

Сьогодні, 24 березня, з нагоди Дня боротьби з туберкульозом на Херсонщині відбулась онлайн пресконференція профільних медичних працівників під головуванням в.о. генерального директора Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ Юрія Ромаскевича.

Саме в цей день 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, від туберкульозу нині лікується у Херсонській області — 887 осіб, з них 23 дитини і 7 підлітків. Торік діагностовано 631 випадок туберкульозу. Значно переважає туберкульоз легенів (573 випадки), позалегеневих форм – 58 випадків. 260 хворих на туберкульоз є жителями Херсона. Кожен п’ятий хворий є ВІЛ-інфікованим. 117 випадків захворювання закінчилися летально.

За показником захворюваності на активний туберкульоз, включаючи його рецидиви за 2020 рік, на Херсонщина займає третє місце після Дніпропетровскої та Одеської областей, а саме сягає 59,6 випадків на 100 тисяч населення.

Херсонська ОДА інформує, що на Херсонщині рівень захворюваності знизився у порівнянні з минулорічними показниками, але попри це в області продовжують вживати заходи для подолання хвороби.

«Область у цьому питанні співпрацює не тільки з Міністерством охорони здоров’я, але й із міжнародними проєктами, які надають технічну і медикаментозну допомогу. Важливо, щоб наші пацієнти отримували сертифіковані якісні препарати» — наголосив Юрій Ромаскевич.

Який стан захворюваності на туберкульоз в області серед дорослих та дітей, а також яким чином діагностують хворобу в умовах пандемії COVID-19 розповіла медичний директор КНП «Фтизіопульмонологічний медичний центр» ХОР Галина Коваль.

«Наш заклад діагностує туберкульоз методом дослідження мокротиння. У рамках реалізації проєкту «Підтримка зусиль протидії туберкульозу в Україні» біологічні зразки фахівці транспортують із кожного району області до медичного центру. Ми ж відправляємо протитуберкульозні препарати до районів. Таким чином ми обмежуємо коло контактів в умовах пандемії», — зазначила Галина Коваль.

Крім того, виявлення хворих на туберкульоз здійснюється методом скринінгового анкетування, рентгенфлюорографічно, молекулярно-генетичним методом та методом туберкулінодіагностики.

Головний експерт за напрямком «Дитяча фтизіатрія» Департаменту здоров’я ОДА Ірина Макаренко звернула увагу учасників зустрічі на необхідності щеплення новонароджених дітей від туберкульозу. Наразі в Україну завезено необхідну вакцину БЦЖ. Якщо ваша дитина не щеплена, необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб отримати захист від туберкульозу якнайшвидше.

У 2020 році, за даними Центру громадського здоров’я, щеплення проти туберкульозу отримали 88,8% дітей до року.