У Києві з’явилися провулок Херсонський, вулиця Катерини Гандзюк і площа Чорнобаївська

1 месяц назад 0

У столиці України завершила роботу Експертна група по перейменуванню топографічних назв, яка функціонує при Київській державній міській адміністрації.

Про це повідомив один з членів групи Олександр Алфьоров. 

Він пояснив, що комісія керувалася дев'ятьма критеріями, які розробила сама. Серед них — усунення дубляжів у назвах; унормування назв відповідно до норм сучасного українського правопису; унормування написання імен, прізвищ, звань, титулів;  відповідності назв історичному та культурному простору Києва, доцільності появи тієї чи іншої назви у топонімічній архітектурі Києва; збереження історичного ландшафту Києва та інші.

У результаті цього процесу десятки топографічних назв у Києві змінилося. 

Кілька нових назв мають безпосереднє відношення до Херсонщини.

Так, провулок Магнітогорський отримав назву Херсонський. Також вулицю Біломорську перейменували у вулицю імені Катерини Гандзюк, а площа Героїв Бресту перетворилася на Чорнобаївську. 

Деякі нові топоніми досить несподівані. Наприклад, вулиця Достоєвського перейменована на честь відомого британського художника-авангардиста Енді Воргола, а вулиця Володі Дубініна стала вулицею Рея Бредбері — на честь знаменитого американського письменника-фантаста. 

Підсумовуючи роботу групи, Алфьоров додає, що працювати їй було вкрай складно, а від невдоволених новими назвами, ймовірно, зараз у краєзнавців “полетить каміння”. Але, наполягає вчений, відтепер столиця позбудеться ідеологічних та пропагандистських перевантажень періодами і напрямками у назвах. 

 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.