Україна посіла 25 місце у світі за сумою доходу агроекспорту

3 года назад 0

Україна посідає 25 місце у світі за сумою виручки від експорту сільгосппродукції із показником $18,6 млрд.

«За цим показником наша держава майже вдвічі відстає від сусідньої Польщі, яка займає 13 місце у світовому рейтингу та експортує агропродовольчих товарів на суму $34,7 млрд», — розповідає Дмитро Швець, керуючий партнер компанії Start Global.

До топ-5 продуктів вітчизняного експорту входять:
— зернові культури,
— жири,
— олії,
— залишки від виробництва, включно з кормами
— м’ясо.

«У Польщі до топ-5 продуктів відноситься м’ясо, тютюн, 04 група УКТЗЕД (сир, масло-молочні вироби, яйця, мед), 19 група УКТЗЕД (готові продукти з зернових) та інші харчові продукти (соуси, концентрати, дріжджі та інше). Як бачимо, переважають товари з високою доданою цінністю», — підкреслює експерт.

Для прикладу слід детальніше розглянути, яка ситуація в категорії в Україні та Польщі.

Зауважимо, що український експорт категорії «Готових продуктів iз зерна зернових культур, борошна, крохмалю або молока; борошняних кондитерських виробів» у 2018 році склав $268 млн, що майже вдесятеро менше, ніж у Польщі, яка входить в топ-10 експортерів цієї групи в світі. При цьому експорт цієї групи товарів Польща наростила в середньому на 13% з 2014 по 2018 роки, а в Україні за той самий час цей показник упав на 6% та на 10% з 2017 по 2018 роки.

«Експорт усієї групи агропродовольчих товарів у світі становить $1,6 трлн, а до п’ятірки лідерів-експортерів входять США, Нідерланди, Німеччина, Бразилія та Китай», — додає Дмитро Швець.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.