Українська гастроентерологічна асоціація і Асоціація дієтологів України закликають медиків поширювати достовірну інформацію щодо вакцинації від COVID-19

3 года назад 0

Українська гастроентерологічна асоціація і Асоціація дієтологів України підтримують вакцинацію як ефективний спосіб захисту від COVID-19, а також закликають медиків надавати пацієнтам лише достовірну інформацію щодо щеплень.

У спільному зверненні двох асоціацій до лікарів йдеться про те, що вакцини від COVID-19, дозволені для використання в Україні, отримали всі необхідні докази ефективності та безпечності. Медики наголошують: 5 мільйонів осіб вже захистили себе від важкого перебігу та негативних наслідків цієї хвороби. 

Проте в асоціацій викликають занепокоєння численні випадки упередженого ставлення до вакцинації лікарів та безпідставних рекомендацій про відмову від щеплення пацієнтам. 

«Поширення недостовірної і неперевіреної інформації щодо вакцинації проти COVID-19 під час прийому пацієнтів, виступів у ЗМІ, побутового спілкування є неетичним, непрофесійним та небезпечним», – вважають в асоціаціях. У зверненні підкреслено, що вакцини проти коронавірусу продовжують демонструвати відмінну ефективність у запобіганні важким формам хвороби, що спричиняють необхідність госпіталізації та високу смертність. 

У своєму зверненні асоціації закликають товариство дипломованих лікарів об'єднатись навколо доказових принципів медичної науки для представлення суспільству виключно сучасної та достовірної інформації. Це, на думку керівників асоціацій, посприяє розумним рішенням для захисту життя кожного українця завдяки щепленню від COVID-19.