За підпал лісу жителям Херсонщини загрожує до 5 років ув’язнення або штраф у понад 100 тисяч гривень

3 года назад 0

Від 91,8 тис. до 153 тис. гривень або 2-5 років ув’язнення загрожує за підпал лісу, зелених насаджень біля населених пунктів, стерні або сухостою на обочині доріг.

Таврійчани, можливо, вже помітили, що в’їзди та стежки до лісу переорено, а відвідування лісового масиву заборонено. Такі заходи лісництво вживає, щоб попередити пожежі в екосистемах, які виникають частіше всього з вини людини.

Йдуть травневі свята, відмічати які населення звикло на природі – на березі Каховського водосховища, «в соснах», на дачах. В зв’язку з цим спеціаліст з питань розвитку аграрного сектору економіки та розвитку сільських територій Таврійського міськвиконкому Маргарита Благодатна застерігає, не залишати після відпочинку сміття, та, найголовніше, не забутися загасити після себе багаття, щоб тліюче вогнище не переросло в лісову пожежу.

Маргарита Миколаївна нагадує про дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об`єктів рослинного світу», який передбачає наступні штрафи та покарання.

Відповідно Закону:

– знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеженням волі від 2 до 5 років,

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 120 гривень,

– забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років.

Якщо пояснення про згубний вплив на стан навколишнього природного середовища випалювання сухої рослинності, яке руйнує екосистеми, забруднює повітря, погіршує якість грунтів, то, можливо, покарання гривнею буде переконливішим.