Закодована вічність в узорах: День вишиванки у Гончарівці

4 года назад 0

16 травня ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це свято молоде, самодостатнє, незалежне від державних і релігійних свят. У 2006 році влаштувати День вишиванки запропонувала студентка з Чернівців. Ідея так сподобалася широкому загалові, що її підхопили і в Україні, і в діаспорі. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст.

Люди у вишиванках – виразники громадянської позиції, вони демонструють культурну освіченість та духовну свідомість. Наш народ вишиту сорочку вважає символом краси, щасливої долі, здоров’я, родової пам’яті та любові. Кожен вишитий елемент, який прикрашає українську сорочку, несе у собі магічне значення і наділяє свого господаря особливою силою, оберігає його.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара долучилася до святкування Дня вишиванки та підтримала вже традиційну обласну акцію «Одягнемо свій край у вишиванку», ініціатором якої є Херсонський обласний Центр народної творчості. Бібліотекарі переконані: треба шанувати культурно-історичні надбання свого рідного краю, своїх предків.

Отже, у книгозбірні в цей чудовий травневий день царив святковий настрій. Гончарівка теж гарно «вдяглася»! В яскравих вишиванках, із посмішкою та гарним настроєм у книгозбірні зустрічали користувачів та гостей. Напередодні свята у бібліотеці було анонсовано про національний дрес-код. Відвідувачі, які прийшли до Гончарівки у вишиванках, отримали закладки-«вишиванки» та фото на згадку.