Завдяки Інтернет-субвенції з державного бюджету вже 126 сіл Херсонщини вперше отримали доступ до швидкісного інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій

2 года назад 0

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 червня 2021 р. № 622-р «Про розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» 37 територіальних громад області отримали фінансування на 197 населених пунктів області на суму 30 365 284 грн.

16 громад області повністю отримали суму, заявлену в клопотанні, 21 громада — частково.

З 19 липня 2021 року відповідно до листа Міністерства цифрової трансформації України в області було розпочато процес проведення закупівель в рамках Інтернет-субвенції. Всі процедури відбувалися у рамках відкритих тендерів.

Відповідно до умов надання субвенції, задля виключення випадків підключення закладів соціальної інфраструктури до радіотехнологій, 30 днів після підключення оператори надають послугу з доступу до Інтернету зі швидкістю 500 Мбіт/с, а надалі зі швидкістю 100 Мбіт/с для кожного закладу соціальної інфраструктури до 31 грудня 2022 року без нарахування абонентської плати.

За результатами на 30 грудня 2021 року по Херсонській області:

 • Підписано договори на виконання робіт по підключенню закладів соціальної інфраструктури до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету по 171 населеному пункту області на суму 17 544 075,78 грн;
 • Вже зараз 57,5 тисяч мешканців 126 населених пунктів Херсонщини вперше отримали доступ до швидкісного інтернету. Для цього оператори телекомунікацій побудували 1140 км волоконно-оптичної інфраструктури.

Вже підключено за кошти субвенції 366 об’єктів соціальної інфраструктури а саме:

 • Школи – 61
 • Дошкільні заклади – 59
 • Будинки культури – 89
 • Бібліотеки – 45
 • Заклади охорони здоров’я первинної медичної допомоги ( у тому числі ФАП) – 91
 • Заклади охорони здоров’я вторинної медичної допомоги – 4
 • ЦНАП – 7
 • Заклади позашкільної освіти – 3
 • Органи місцевого самоврядування – 5
 • Заклади Мінсоцполітики – 2

Виконання більшої частини робіт по прокладанню оптоволоконної мережі припало на листопад – грудень, у стислі терміни. Дуже часто операторам телекомунікацій доводилось працювати за несприятливих погодних умов, коли навіть техніка не витримувала та потребувала допомоги.

Но не все услуги по договорам операторы успели выполнить до конца года. 2 декабря 2021 года были внесены изменения в Закон Украины «О Государственном бюджете Украины на 2021 год», согласно которым остатки средств по Интернет-субвенции из государственного бюджета местным бюджетам, предоставленным из государственного бюджета в 2021 хранятся на счетах соответствующих местных бюджетов для осуществления соответствующих расходов в 2022 году с учетом их целевого назначения. Подключение населенных пунктов Херсонщины к скоростному интернету продолжается.

В принятом Законе Украины «О Государственном бюджете Украины на 2022 год» на 2022 год запнирована новая субвенция из государственного бюджета местным бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на повышение доступности широкополосного доступа к Интернету в сельской местности.