Зросійщення і зрадники: Михайлівський район під окупацією

9 месяцев назад 0

Також наводимо імена інших колаборантів: «заступників голови» і «головного спеціаліста економічного відділу» окупаційної «адміністрації».

Серед них:

«перший заступник» — Дмитро Олександрович Царенков, донеччанин, 20 листопада 1982 року народження;
«заступниця голови» — Марина Володимирівна Пекарчик, 22 серпня 1982 року народження. На більш актуальному профілі Вконтакте має тільки одну підписку — на публічну сторінку «адміністрації» Михайлівського району.

 Посаду «головного спеціаліста відділу інформаційної і внутрішньої політики» обійняв Олександр Сергійович Нетреба. Серед його задач — створення «офіційних сторінок» у соціальних мережах — чергових майданчиків для поширення російської пропаганди.

Русифікація за планом

За інформацією місцевих жителів, на початку березня минулого року окупанти почали глушити українські хвилі, натомість заміняли телебачення на російське. 6 липня 2023 року «виконувач обов’язків голови» Михайлівського району надав відомості щодо визначення домогосподарств, які мають обладнання, аби дивитися так звані «телеканали антиросійської спрямованості» або «антиросійський контент» в інтернеті. Вкладений до документу список свідчить про те, що начебто у жодному з населених пунктів (загалом 8096 домогосподарств) немає цифрового телебачення.

Наприкінці червня Бєдняк звітував через «незадовільні темпи паспортизації мешканців». Колаборант пояснював, що проводиться «інформування громадян про їх право на отримання паспорта», однак, правильніше сказати не право, а примус. Зокрема, для поширення інформації залучені телеграм-канал, офіційна сторінка ВК і банери, розміщені в Михайлівці.

Промивання мізків» росіянами напряму торкається дітей і молоді. «Виконувач обов’язків голови» Михайлівського району 15 червня 2023 року повідомив про проведення заходів з метою організації дозвілля для школярів у період канікул. У «культурній програмі»:

–        лекції про «видатних» російських письменників;

–        заходи, спрямовані на укріплення російських цінностей, «патріотичне» виховання;

–        флешмоб «Моя Россия».

Аби були місця, в яких можна влаштувати пропагандистські заходи, окупанти проводитимуть ремонт в установах культури. Частково ремонтні роботи заплановані на вересень 2023 року, інше — на лютий—березень 2024. Регіоном, що виконуватиме роботи, вказаний Дагестан.

Винести податки, принести розруху 

Спроби окупантів русифікувати населення тимчасово окупованих територій України поширюються зокрема на податкову систему. З 1 січня 2023 року податкова служба РФ затвердила у захопленій частині Запоріжжя ставки на податки. А у травні 2023 року «в.о. голови» Михайлівського району підписав документ, у якому йшлося про «необхідність інтеграції платників податків Запорізької області у податкове і правове поле Російської Федерації». Для вирішення цього питання й організації потоку українських коштів до країни-агресорки розглядалася можливість виділення робочого місця у Михайлівці для працівника інспекції федеральної податкової служби Росії.

23 травня 2023 року окупанти склали реєстри жителів Михайлівського району, постраждалих внаслідок російської агресії. Ці списки потрапили до команди KibOrg. Дослідивши їх, ми з’ясували, що 62 громадяни потребували компенсації за ушкоджене індивідуальне житло та 7 мешканців  — за ушкоджене житло у багатоквартирних будинках.

Що чекає на українських дітей

Раніше KbOrg розповідав про систему вивезення українських дітей з Луганської області до Росії. Справами дітей загарбники займаються й у Михайлівському районі. Так, документ за 10 липня 2023 року свідчить про те, що до окупаційних «органів» було передано сім справ: щодо п’ятьох дітей з Василевського району та двох — з Мелітопольського.

Ще за місяць до того, 15 червня 2023 року, Бєдняк звітував щодо вжитих заходів стосовно 11 дітей. Декількох із них збиралися всиновлювати, а інших повертати додому, звідки не зазначено. Інформація з приводу ще трьох дітей на момент підписання документу була не уточнена.

Повний список працівників «відділів з опіки/піклування» і «комісій зі справ неповнолітніх та їх захисту» наводимо нижче. 

Зокрема у документі вказані Віталій Станіславович Самойленко — «начальник відділу земельних ресурсів», а також Тетяна Сергіївна Алфьорова, так звана «провідна спеціалістка Василівського освітнього округу міністерства освіти та науки Запорізької області». Колаборантка народилася 21 грудня 1994 року у Михайлівці, закінчила Запорізький педагогічний коледж. Згідно зі світлинами у соціальних мережах, навесні цього року відпочивала у Криму.

 До того ж, у травні «в.о. голови адміністрації» звернувся до «міністерки освіти та науки» Запорізької області Олени Шапурової з проханням оголосити подяку Алфьоровій за «активну участь у налагодженні життя» на тимчасово окупованих територіях.

"Вважаємо, що оголошення подяки Алфьоровій Тетяні Сергіївні допоможе зміцнити її авторитет, а також стимулюватиме до досягнення нових високих результатів"

В. Бєдняк «в.о. голови» Михайлівського району"

Оголошення подяки втім не убереже колаборантів від несення відповідальності за пособництво окупантам. Віримо, що спроби загарбників зробити з тимчасово окупованої частини Запорізької області суб’єкт РФ зовсім скоро будуть припинені, а населені пункти звільнені. 

Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням.