Зручно та швидко: громадські організації можуть брати участь у державних конкурсах на ВзаємоДії

2 года назад 0

Мінцифра та партнери запустили сервіс електронних конкурсів на платформі ВзаємоДія. 

Інститути громадянського суспільства зможуть подавати пропозиції своїх проєктів та в разі перемоги отримувати державні гранти на їх реалізацію.

Відтепер всі етапи — від оголошення конкурсу до визначення переможців — відбуватимуться онлайн. Наступний етап — зробити підписання договору організатора з переможцем теж безпаперовим.

Що саме змінилося:

— процедура проведення конкурсу стала електронною;

— з’явилися єдині правила для учасників та максимально уніфіковані форми документів для участі в конкурсах від різних держорганів;

— рейтинги проєктів формуються автоматично без втручання організаторів;

— проведені конкурси та ухвалені щодо них рішення зберігаються в єдиній базі;

— процедури звітності та розподілу коштів між проєктами переможців стали прозорими;

— громадяни зможуть брати участь у відборі до конкурсної комісії;

— громадяни зможуть голосувати за визначення переможців проєктів;

— органи виконавчої влади зможуть проводити конкурси за допомогою онлайн-інструментів.

«Запровадження електронного конкурсу проєктів значно розширює доступ громадських організацій до державної фінансової підтримки своїх суспільних ініціатив. Кілограми паперів, вимоги особисто везти проєкти в столицю, непрозорі конкурсні процедури йдуть у минуле. Тепер кожна організація зможе відправити свій проєкт у міністерство або обласну адміністрацію електронно, через платформу ВзаємоДія, а участь у захисті проєкту також можна взяти онлайн. Інформація про всі актуальні урядові конкурси проєктів буде зібрана в одному місці. Також можна легко ознайомитися з переліком переможців конкурсів, описом їхніх проєктів і результатом виконання. Важливо, щоб органи виконавчої влади якомога швидше почали використовувати систему е-конкурсів для надання фінансування проєктам громадських організацій», — зазначив керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

Ключове завдання Мінцифри — створювати зручні та доступні цифрові сервіси, які поступово витісняють складну бюрократичну тяганину в різних сферах життя. Одна з цілей — щоб Україна увійшла до найкращих 20-и країн індексу електронної участі ООН. Саме для цього створиено ВзаємоДію — національну платформу е-демократії, що об’єднає всі важливі інструменти громадської участі у зручному та впізнаваному інтерфейсі.

Незабаром на платформі з’явиться новий функціонал, який зараз розробляється і тестується. На порталі можна буде:

-знаходити актуальні контакти органів влади;

-переглядати звіти про результати роботи органів влади за попередній рік;

-аналізувати матеріали громадських експертиз;

-надавати експертну допомогу під час створення політик;

-знаходити рекомендації та найкращі практики у сфері електронної демократії.

Наступного року сервісів е-участі стане ще більше. Ми плануємо запустити оновлені петиції до Кабміну, звернення та запити; публічні консультації, опитування, всеукраїнський громадський бюджет та голосування за членів громадських рад.

Електронні конкурси на платформі ВзаємоДія запустили в межах виконання завдань Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Модуль електронних конкурсів розроблений спільно з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством у справах ветеранів України, Міністерством соціальної політики України, Фондом соціального захисту людей з інвалідністю, Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, та Українським незалежним центром політичних досліджень.