Армія рф до «референдуму» може спробувати захопити всю Херсонщину – радник глави МВС

2 года назад 0

Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов припускає, що загарбники до проведення «референдуму» на тимчасово захоплених територіях Херсонщини можуть піти у контрнаступ, аби спробувати захопити всю територію області.
Про це він заявив у телеефірі, передає кореспондент .

Смірнов висловив думку, що загарбники не мають наміру насправді проводити на Херсонщині «референдум» онлайн.

«Це вони так називають — «онлайн». Вони просто покажуть цифри, як хто «проголосував», і все. Тому їм потрібно засвідчити певну свою перемогу. І саме з цією метою, ми думаємо, що ворог – тому що він не взяв усю Херсонщину — можливо, спробує якраз до проведення «референдуму» піти у контрнаступальні дії і відвоювати в адмінкордонах Херсонську область» , — сказав Смірнов.

У цьому зв'язку він заявив, що «оборонятися завжди простіше, ніж наступати». «І при (наших – ред.) оборонних діях і наступальних діях безпосередньо ворога ми зможемо завдати йому значних втрат, а потім, дійсно, уже піти у контрнаступ і відвоювати південь», — зазначив радник міністра.

За його словами, найближчим часом південь буде найгарячішим регіоном на фронті.

Смірнов зазначив, що ворог перекинув на південь України до 90% своїх десантно-штурмових військ, оскільки боїться втратити свої позиції.

«Тут може бути така двобока ситуація: або ворог піде в оборону, або постарається робити певні контрнаступальні дії на деяких напрямках, бо багато військ, які призначені не для оборони, а для наступу, перекинуті на південь країни. Але щодо ситуації у цілому – ми беремо їх в оперативне оточення, враховуючи, що у них немає нормального логістичного ланцюжка з Лівобережжям», — заявив радник міністра.

Він зауважив, що після пошкодження мостів на Херсонщині логістика росіян на цій ділянці фронту надзвичайно складна.

«Ми знаємо, що біля Антонівського мосту вони розгорнули понтонну переправу. Але маємо розуміти, що понтонна переправа не замінює звичайний міст і швидкість перекидання техніки є значно повільнішою. Ми знаємо, що особовий склад, у тому числі, переправляють баржами… Це точно не замінить логістики, яка була за наявності мосту» , — сказав він.

Смірнов зауважив, що ворог серйозно оцінює наслідки втрати Херсонщини: «Тому що для нього це буде надзвичайно символічно велика втрата, особливо на тлі того, що він хоче провести там певний «референдум» і засвідчити свою якусь певну перемогу. Але ми йому для цього не будемо давати можливості».

На думку радника глави МВС, ситуація на цій ділянці у майбутньому «буде достатньо цікавою».  «І я думаю, що ми тут точно зможемо дуже гарно поповнити, у тому числі, і обмінний фонд, який нам однозначно потрібен, тому що нам потрібно визволяти наших солдатів, які наразі перебувають у полоні у рф» , — сказав він.

Як повідомлялося, Збройні сили України з 24 лютого по 13 серпня ліквідували близько 43 тисяч 400 російських військових.