Білий дім: Наступ України – це приголомшливий успіх, але попереду битва в районі Херсона

2 года назад 0

Збройні Сили України досягли "швидкого та приголомшливого успіху" в ході наступу в Харківській області, але попереду очікується битва на півдні. Про це повідомив координатор стратегічної комунікації Ради з національної безпеки США Джон Кірбі в ефірі програми "Good Morning America", цитує його .

За його словами, є обережний оптимізм щодо успіхів України під час наступу у Харківській області.

"У них, безумовно, є певний імпульс, особливо там, на північному сході країни, на Донбасі. Усі побачили, наскільки швидкими та приголомшливими були їхні успіхи" , – сказав Кірбі.

Водночас він зазначив, що попереду на Україну чекають бойові дії, особливо на півдні, де ЗСУ намагаються прорватися в районі Херсона.

"Там вони досягли деякого поступового прогресу. Вони стикаються з більш жорстким опором росіян на півдні, але очевидно, що в цьому північно-східному регіоні є певний імпульс з боку українців, у цьому немає жодних сумнівів",  – заявив представник Білого дому.

  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував контрнаступ. "Нам дуже важко, але ми просуваємося вперед. Вдячні співгромадянам, які допомагають і чекають на нас", – заявив генерал.
  • Директор Центрального розвідуправління США Вільям Бернс заявив, що "не став би недооцінювати можливості та мужність українців", коментуючи контрнаступ ЗСУ.
  • Британська розвідка заявила, що ЗСУ зненацька заскочили армію Росії несподіваним наступом у Харківській області.