Депутати проголосували за жорсткіше покарання для педофілів. Як змінився кримінальний кодекс

5 лет назад 0

Верховна рада прийняла законопроект, яким посилила відповідальність за злочини сексуального характеру проти неповнолітніх.

Кримінальний кодекс зазнав відразу кількох змін, пише сайт "Insider".

По-перше, його доповнили новою статтею 59-1 "Примусова хімічна кастрація".

"Покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність".

У статті зазначається, що примусову хімічну кастрацію не можна застосовувати до осіб молодше 18 та старше 65 років.

По-друге, депутати змінили ч.3 ст. 152. Раніше вона була такою:

"Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої особи — карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років". Тепер максимальне покарання за цією статтею становитиме 15 років.

Змін зазнала і частина 4 цієї статті.

"Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди — караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років".

До позбавлення волі тепер додали і примусову хімічну кастрацію.

По-третє, із статті 156 про "вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку" прибрали обмеження волі на 5 років, а залишили лише позбавлення волі на 5 років.

До того ж тепер за особами, які скоїли сексуальні злочини із неповнолітніми, буде пожиттєвий адміністративний нагляд.

Закон набирає силу на наступний день після опублікування. Кабмін буде зобов’язаний забезпечити створення публічного реєстру осіб, які були засуджені за сексуальні злочини проти неповнолітніх.