Депутати є, коментарів — немає: нардепи з Херсонщини мовчать про закон, який обмежує НАБУ і САП

7 часов назад 0

Народні депутати з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов 22 липня 2025 року проголосували за ухвалення законопроєкту №12414, який передбачав внесення змін до Кримінально процесуального кодексу України. Цей закон обмежує незалежність НАБУ та САП, підпорядковуючи їх Офісу Генерального прокурора.

Видання “Вгору” зранку 23 липня намагалося зв’язатися з вказаними народними депутатами та отримати офіційні коментарі щодо їх голосування.

Помічниця Сергія Козира у телефонній розмові пообіцяла передати прохання журналістки про коментар і запрошення на прямий ефір народному депутатові після його зустрічі з міністром аграрної політики. Пізніше вона передзвонила та зазначила, що Козир не може говорити з журналістами через зайнятість. Водночас після 13:00 на сторінці депутата у Facebook з’явився допис про зустріч з міністром аграрної політики та продовольства Тарасом Висоцьким.

Також редакція написала у соцмережах Instagram депутатам Вікторії Вагнєр, Павлу Павлішу та Володимиру Іванову. Станом на 15:30 відповіді не надійшло. Ми готові опублікувати їхню позицію, щойно вони нададуть коментар.

Зазначимо, на сторінках цих депутатів ми не знайшли жодних згадок про закон №4555-IX, який обмежує діяльність НАБУ та САП та викликав суспільний резонанс.

Президент Володимир Зеленський  закон №4555-IX 22 липня 2025 року. Документ визначає особливості роботи НАБУ та САП і надає Офісу Генерального прокурора окремі повноваження.

У містах України відбуваються акції проти законопроєкту № 12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який може обмежити повноваження НАБУ та САП, зокрема акції протесту 22 липня 2025 року проходили в , Києві, Львові, Дніпрі, , та .

Верховна Рада 22 липня  в цілому за законопроєкт № 12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, який обмежує незалежність НАБУ і САП. Зокрема, "за" проголосували народні депутати з Херсонщини Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Сергій Козир і Володимир Іванов.

Законопроєкт зареєстрований 16 січня 2025 року, а ухвалений за основу — 29 квітня. 

Ініціатор законопроєкту Олександр Бакумов Слідству.Інфо, що він навіть не зміг ознайомитися з поправками до законопроєкту, а про саме голосування у другому читанні нардеп дізнався уже після початку засідання Верховної Ради. За його словами, тоді стосувався питань, повʼязаних зі зниклими безвісти громадянами України. «І не мав нічого спільного з тим, у що він перетворився після другого читання». 

НАБУ , що у разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна від фракції «Слуга народу» , що правками до законопроєкту Генпрокурор наділяється повноваженнями бути фактичним керівником САП та передоручати повноваження прокурора САП іншим прокурорам, надавати НАБУ обов’язкові письмові вказівки та витребовувати матеріали будь-яких справ передоручати витребувані справи будь-яким прокурорам та передоручати розслідування справ, які належать до підслідності НАБУ, іншим органам.