Державіаслужба України пом’якшила правила використання повітряного простору дронами

5 лет назад 0

Про це повідомляє на власній сторінці у Facebook член Всеукраїнської Федерації Власників Безпілотників, юрист Андрій Гук.

Раніше ми писали, що Державіаслужба встановила правила використання дронів. Пізніше Федерація власників БПЛА озвучила вимогу скасувати нововведені правила використання дронів, та анонсувала підготовку позову на Державіаслужбу, передає сайт інфоіндустрія. 

Серед головних внесених змін значаться: збільшення максимальної ваги безпілотника від 2 кг до 20 кг, висота польотів без заявок в контрольованому повітряному просторі збільшена до 120 м, а в контрольованому повітряному просторі військових або спеціальних зон до 50 м. Крім того, дозволені необмежені польоти в межах VLOS (візуальна лінія бачення) (раніше встановлено обмеження 500 м). Також, органи місцевого самоврядування не матимуть повноважень обмежувати дрони.

Разом з тим, заборона на використання БПЛА над скупченням людей та місцями щільної забудови (регламентується ДБН) залишилась актуальною.

«Яке саме скупчення людей вимагатиме дозволу буде регулюватись окремими правилами експлуатації БПЛА, які ще не розроблено. Крім того, правила щодо польотів над скупченнями людей у відкритому просторі, стадіонами, концертами — є міжнародною практикою, а запропоновані в ЄС регуляції поділяють польоти дронів та три категорії — над скупченнями людей, близько до людей, і на безпечній відстані від людей і детально описують вимоги до таких польотів», — зазначає Андрій Гук.