Держдума РФ ратифікувала договір про «приєднання» тимчасово окупованих територій України до Росії

1 год назад 0

3 жовтня Держдума Російської Федерації ратифікувала договір про "приєднання" до Росії тимчасово окупованих територій України: так званих "ДНР" і "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей.

Про це  на засіданні російського парламенту 3 жовтня, повідомляють російські ЗМІ.

Під час засідання виступав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Президент підписав з ними відповідний договір, який уже перевірив Конституційний суд. Договір передбачає утворення нових суб’єктів РФ — це "ДНР", "ЛНР", Херсонську область, Запорізьку область. Вони мають право отримати громадянство РФ. Від імені президента прошу ухвалити відповідні законопроєкти".

Рішення ухвалили одноголосно.

Депутат Держдуми Павло Крашенінніков заявив, що "кордони "ЛНР" і "ДНР" будуть визначатися відповідно з конституціями "ДНР/ЛНР" на день прийняття суб’єктів до складу РФ".

"Межі території Запорізької область визначаються адміністративними межами Запорізької області, які існують на день прийняття області до РФ. Що стосується Херсонської області, то її кордони визначаються адміністративними межами області до яких були включені Олександрівський і Снігурівський муніципальні округи, а також Снігурівський район Миколаївської області ", — додав Крашенінніков.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.
  • На Запоріжжі людей змушували брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на окупованих територіях України відбувається не "референдум", як заявляє російська сторона, а масове насильство над людьми та воєнний злочин.
  • У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів", які Російська Федерація намагається організувати на тимчасово окупованих територіях України, а всі причетні до них будуть притягнуті до відповідальності.
  • 30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".