Громадам Херсонщини з державної власності передали землі сільгосппризначення

3 года назад 0

Як повідомляє ОДА, майже 6,8 тисяч гектар земель сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів і якими раніше розпоряджалася держава, передали у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам області. Відповідні документи підписали сьогодні у Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області. 

Понад 2,8 тисяч гектар землі отримала й Чулаківська ОТГ. Її голова Олександр Мусієнко стверджує, що такого кроку від держави чекали давно і відтепер ввірена йому громада зможе самостійно планувати, як ними розпоряджатися. 

«Нам дуже шкода, що до цього моменту значна частина земель уже була віддана в приватні руки і наразі ми не зможемо використати їх для планування свого соціально-економічного розвитку. Передача земель сільгосппризначення, які знаходяться за межами населених пунктів дійсно є визначальною подією для розвитку місцевого самоврядування», — зазначив Олександр Мусієнко.

На тому, що отримання земель у комунальну власність для громад – не лише додаткові можливості, але й відповідальність, наголосив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій. 

«Такий крок слід було зробити багато років тому. Але нарешті зараз у відповідності до Указу Президента України та інших нормативно-правових актів, землі таки передали громадам і це є невід’ємною складовою процесу децентралізації. Разом з тим, отримання земель – це і відповідальність для громад. Тепер саме вони мають забезпечити максимальну прозорість відносин у вказаній сфері», — наголосив Дмитро Бутрій. 

Варто зазначити, що наразі землі сільгосппризначення у комунальну власність отримали 10 громад: Чулаківська, Костянтинівська, Любимівська, Таврійська, Чаплинська, Мирненська, Ювілейна, Музиківська і Станіславська. Разом з тим, вже до кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі усім ОТГ, а разом з ними — відповідні повноваження у сфері земельних відносин.  


«Розвиток громад не можливий без передачі їм усієї повноти повноважень у сфері земельних відносин, адже цей ресурс дозволяє самостійно формувати і наповнювати місцеві бюджети. Тепер завдання громад – використовувати отриманий ресурс раціонально та у відповідності до інтересів місцевих жителів», — зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександр Паливода.