Жанну Резніченко, яка очолювала на Херсонщині офіси окупаційного банку, засудили до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна
1 месяц назад 0
47-річна Жанна Резніченко з селища Білозерка Херсонського району Херсонщини, керівниця місцевого відділення «Ощадбанку» добровільно погодилась очолити два офіси окупаційного російського «Промсвязьбанка». За скоєний злочин Херсонський міський суд 27 листопада заочно визнав її винною в пособництві державі-агресору.
Про це з посиланням на повідомляє .
Суд встановив, що Резніченко Жанна Вікторівна , 9 серпня 1977 р. н., добровільно погодилась очолити відділення російського окупаційного «Промсвязьбанка» у Білозерці, відкритому на базі захопленого приміщення «Ощадбанку». Крім того, вона очолила офіс «Промсвязьбанка» на базі захопленого відділення «Укрсиббанка» в Херсоні. На момент скоєння злочину Жанна Резніченко працювала керівницею відділення №10021/0107 АТ «Ощадбанк».
«Жанна Резніченко володіла необхідними знаннями та досвідом для керівництва суб’єктом банківської інфраструктури і усвідомлювала, що діяльність іноземного банку, який керується законодавством іноземної держави без акредитації нацбанку України і проводить розрахунки у російських рублях, завдає шкоди економічній безпеці України», – йдеться у вироку суду.
Слідчі встановили, що до впровадження рубльової зони на ТОТ Херсонщини і роздачі по 10 тисяч рублів так званої матеріальної допомоги від окупантів Пєтра Фрадкова, голову російського «Промсвязьбанка» і Олєґа Дзґоєва, голову правління «КБ «Международный расчётный банк» («МРБ»), зареєстрованого в окупованому Росією грузинському місті Цхінвалі – столиці так званої Південної Осетії. Саме Олєґ Дзґоєв відповідальний за відкриття і роботу відділень свого банку в тимчасово окупованих Куп’янську, Мелітополі, Бердянську, Токмаку, Енергодарі, Херсоні, Новотроїцькому, Скадовську і Генічеську.
В суді були розглянуті численні докази вини Жанни Резніченко, яка допомагала окупантам впроваджувати рубльову зону в Херсонській області. Щодо неї дали покази й свідки. Одна з них бачила як Резніченко працювала в незаконно створеному російськими загарбниками банку, отримувала зарплату в рублях РФ і приїздила на наради свого керівництва.
Суд заочно визнав Жанну Резніченко винною в пособництві державі-агресору – за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Вирок – 11 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та забороною протягом 15 років обіймати посади в органах влади і займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг.
Вирок суду ще не набрав законної сили.
Олег Батурін