«Комуналка»: як зміняться тарифи на воду

7 лет назад 0

Існуючий в Україні тариф на холодну воду в залежності від обраної компаніями-постачальниками політики може бути змінений як у бік підвищення, так і в бік зниження.

Про це заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев, відзначивши при цьому, що в Україні тарифи визначаються за витратним принципом, передає svidok.online.

«Що стосується тарифу на воду, то тут потрібно розуміти, що у нас тарифи визначаються за витратним принципом. Тарифи, які розраховуються, жодним чином не стимулюють самі компанії до скорочення власних витрат. Водопостачання, водовідведення – не виняток», – розповів експерт.

«Ми бачимо, що тарифи зростають. Більш того – вони будуть рости і надалі, поки витратний принцип не буде замінений на стимулюючий», – сказав Рябцев.

«Не тільки споживачі повинні скорочувати відповідні витрати, але і компанії, які надають відповідні послуги, повинні бути зацікавлені в скороченні витрат. А це буде можливо тільки тоді, коли почне працювати роздрібний ринок водопостачання. Я не кажу про паралельну каналізацію або паралельні водогони, проте , надання відповідних послуг можуть забезпечувати різні компанії. це абсолютно реально і це може дозволити знизити тарифи», – сказав експерт.

Нагадаємо, що в Україні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг будуть отримувати тільки добросовісні платники спожитої послуги. Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію або оскарження заборгованості в судовому порядку. При наявності заборгованості за спожиті послуги більш ніж за 2 місяці субсидія на електроенергію не буде нараховуватися.

Українців, які отримують субсидії, будуть відвідувати інспектори, які оцінять матеріальний добробут субсідіантів.

В рамках виконання вимог МВФ найближчим часом в Україні може з’явитися нова система перевірки отримувачів субсидій. Крім того, планується «розбити»  тарифи на газ та опалення і підвищити тариф на газ. У зв’язку з поділом тарифів на опалення і газ, українцям доведеться цілий рік платити за «розподіл» енергоресурсів на основі потужності.