Майже 1000 високопосадовців не подали е-декларації за 2015 рік
8 лет назад 0
872 високопосадовці не…
Про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції з посиланням на інформацію НАЗК, надану на запит народного депутата Віктора Чумака.
Про факти неподання чиновниками щорічних декларацій НАЗК повідомили безпосередньо органи державної влади та місцевого самоврядування.
«Всього до Національного агентства станом на сьогодні (30.12.2016 – ред.) надійшли повідомлення стосовно 872 суб’єктів декларування, які не подали щорічні декларації, а також стосовно 57 суб’єктів декларування, які не подали декларації при припиненні виконання функцій держави або місцевого самоврядування», — йдеться у відповіді НАЗК на запит народного депутата.
На сьогодні триває перевірка фактів, викладених у цих повідомленнях. У разі встановлення випадків невчасного подання декларацій без поважних причин, або свідомого неподання декларації, НАЗК має право притягти чиновників до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Як відомо, наприкінці грудня НАЗК направило до суду 6 адміністративних протоколів про неподання та несвоєчасне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За словами заступника голови НАЗК Руслана Радецького, перевірка декларацій відбувається в ручному режимі: фахівці Департаменту фінансового контролю НАЗК готують запити до органів державної влади, які володіють тими чи іншими реєстрами, – а потім співставляють їхні дані з деклараціями.
Всього на повну перевірку однієї декларації у НАЗК хочуть відвести 6 місяців із можливістю призупинення перевірки або продовження її терміну іще на 6 місяців. Тобто, перевірка однієї декларації може тривати цілий рік.
За інформацією НАЗК станом на 10 листопада 2016 року до Єдиного держреєстру було подано 131 164 електронні документи, з яких 105 833 – це щорічні декларації державних службовців за 2015 рік.
Порядок повної перевірки декларацій держслужбовців і досі не затверджений.