На Херсонщині зупинено серйозні рейдерські атаки аграрних підприємств

3 года назад 0

Продаж землі, або реалії сьогодення із ринком, котрий офіційно ще не відкрито. Згідно даних правоохоронних органів, активізувалися не тільки шахраї, що через юстицію відписують собі господарства, але й серйозні бандитські угрупування. Методом шантажу, залякування, насилля — так заходять на Херсонщину «аграрії» з інших областей, вистачає таких і «місцевих».
Як повідомляє інсайдер, УСБУ в Херсонській області нещодавно було припинено діяльність серйозноі міжрегіональної злочинної організації, яка складалась з декількох злочинних угрупувань. «Аграрії» уважно вивчали рентабельність підприємств на Херсонщині, підраховували кількість землі, техніки та починали «працювати». Озброєні, що називається «до зубів» , військовою зброєю, прослуховоючими пристроями, печатками, бандити являлися до директорів аграрних підприємств на Херсонщині та заявляли про намір купити господарство.
Ціна «договору» називалася смішна, а далі йшов пресинг та залякування. Мова йшла і про викрадення членів родини, і про вбивство. Наразі йдеться про причетність учасників двох взаємопов’язаних бандитських міжрегіональних угруповань. Одна бандитська група працювала над залякуванням власників аграрних підприємств, фізичного захоплення та утримання власників підприємств.
При цьому використовували підконтрольну охоронну структуру та числені спортивні клуби, що входили до очолюваних лідерами бандитських формувань відповідних федерацій бойових мистецтв. Таким чином забезпечували силову сторону рейдерських акцій. На відміну від вищеописаної банди, інша — місцева, до речі, фігуранти кримінальної справи балотуються до обласної ради від партії Олега Ляшка, і до недавнього часу по селах Генічеського району влаштовували свята із безкоштовним шашликом та пловом, — виступало мозковим центром. Брало на себе юридичне супроводження рейдерських акцій. Реалізацію здійснювали вже всім відомими «класичними» методами.
Це або перереєтрація (з одночасним силовим захопленням) активів підприємств за допомогою «чорного нотаріуса» на підконтрольних осіб та подальшим забезпеченням «юридичної чистоти» права власності шляхом імітації перепродажу майна вже відомим «бізнесменам», або пропозиція в обмін на передачу 50 відсотків статутного капіталу владнати проблемні питання… Проблемні питання — це і є ті погрози від банди з молодиками спортивної статури і з подальшим поступовим витісненням легальних власників з бізнесу взагалі.
Прогалини в законодавстві, затягування судової реформи, підкупи правоохоронців та суддів — на жаль, це не кадри із блокбастеру. А чіткий підхід бандитів з організацією досконалих силових та юридичних механізмів для рейдерства агропідприємств. За підрахунком, вказаним «лідерам» впродовж останніх років вдалося захопити описаними способами понад 20 агропідприємств. До речі, статутний капітал кожного з яких перевищував 10 млн. дол. США. Під час спроби рейдерського захоплення чергового фермерського господарства на Херсонщині діяльність злочинців було локалізовано працівниками СБУ.
Зокрема, 22 жовтня було проведено одночасні слідчі дії в різних регіонах України, за результатами яких було здобуто беззаперечні докази протиправної діяльності. Журналісти спілкувалися із керівниками «намічених» для захоплення агропідприємств, наразі готуються матеріали для оприлюднення. Вражає в цій ситуації, наскільки без наказано почували себе бандити на Херсонській землі, і якби не принципова позиція деяких офіцерів СБУ в Херсонській області, то очі у Феміди знову б залишилися закритими від великої суми в уе.


Херсонщина за ден ь