На саміті Східного партнерства Україна здобула повну підтримку — Зеленський

2 года назад 0

Україна здобула повну підтримку всіх країн, присутніх на шостому саміті Східного партнерства у Брюсселі. Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ на полях саміту.

«Для нас дуже важливо, щоб у Спільній декларації було зазначено декілька принципових речей – це щодо «Асоційованого тріо» (Грузія, Молдова, Україна), а також щодо питань безпеки – стосовно нашого регіону і взагалі Європи. Щоб питання безпеки було відображене в декларації. Саме це й буде», – розповів Глава держави.

Президент України зазначив, що під час перемовин з усіма партнерами акцентував увагу на небезпеці ескалації з боку РФ і необхідності відповідної реакції, якщо така ескалація буде.

«Розглядається п’ять шляхів реакції на ймовірну ескалацію. Ми сказали, що в нашої держави немає п’яти реакцій – у нас буде тільки одна реакція, і ми її продемонстрували у 2014 році, коли захищали свою територію зі зброєю в руках. Але ми ще раз наголошуємо, що ми саме за мирне врегулювання війни на сході нашої держави», – зазначив Володимир Зеленський.

Щодо ситуації на Донбасі, то Володимир Зеленський заявив про готовність використовувати усі наявні формати перемовин, а також вітатиме нові можливі формати, які допомогли б припинити війну на Донбасі та принести мир на всю територію нашої країни.

«Ми за те, щоб перемовини були в декількох форматах. Ми підтверджуємо готовність до Нормандського формату. Про це ми сьогодні говорили з Президентом Французької Республіки. Також була зустріч з канцлером Німеччини і знайомство з ним. Ми розмовляли і втрьох – три країни Нормандського формату. Говорили про конкретні деталі, кроки щодо зустрічі в Нормандському форматі. У цілому маємо спільну позицію, розглядаємо можливість цієї дуже важливої зустрічі («Нормандської четвірки». – Ред.)», – розповів Володимир Зеленський.

Водночас Президент України зауважив, що ця зустріч потрібна насамперед у контексті безпекової ситуації в нашій державі. Українська сторона хоче врегулювати питання щодо повернення до режиму повного припинення вогню, звільнення утримуваних осіб та відкриття двох КПВВ на лінії розмежування.

Глава держави впевнений, що «саме це мають донести лідери Нормандського формату до Російської Федерації, і результатом цього має бути зустріч у Нормандському форматі».

«Якщо Росія дійсно зацікавлена у врегулюванні цього питання», – підкреслив Президент України.

Також він висловився за активне долучення Сполучених Штатів Америки до процесу мирного врегулювання, про що він сказав Президенту США Джозефу Байдену під час їхніх перемовин.

«Я хотів би, щоб вони відігравали одну з головних, а не епізодичних ролей у мирному врегулюванні. І якщо складно долучитися до Нормандського формату, ми можемо йти паралельним треком, – зазначив він і додав: – Ми готові до тристоронніх самітів. Але не можна без України вирішуватися щось про Україну».