Набув чинності закон про паркування: що варто знати про евакуацію автомобіля

6 лет назад 0

Від сьогодні, 27 вересня, вступає в дію Закон України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів".

Про це свідчать дані офіційного сайту Верховної Ради України, передає сайт Gazeta.ua. 

Законом передбачається надання повноважень патрульній поліції евакуйовувати автомобілі, які перешкоджають руху транспорту. Але фахівець з питань законодавчого забезпечення безпеки руху Володимир Караваєв каже, що закон хоч і набув чинності, але поки не запрацює.

"Є закон про метрологію поширюється на будь-які технічні засоби, які використовуються у сфері безпеки дорожнього руху, — каже Караваєв. — Вони повинні бути сертифіковані на території України. Сертифікувати поки не можна: старий стандарт не діє, а новий-не прийнятий — чекають, що його затвердять до кінця вересня".

Після появи нового стандарту повинен пройти тендер, потім повірка, закупівлі. До кінця осені можна очікувати, що система "заочних" штрафів почне працювати.

А ось паркувальні інспектори вже можуть оформляти штрафи на тих, хто не платить, або зайняв пільгове місце. Це тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування паркування.

Паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковкою. Постанова про адміністративне стягнення за порушення правил паркування може виноситися без участі порушника.

"Несплата паркування є порушенням у сфері послуг, а не порушенням ПДР. Тому закон "Про метрологію" не потребує тут застосування сертифікованих приладів, досить будь фотокамери із зазначенням часу та дати, коли було зроблено фото", — каже Караваєв.

На сторінці спільноти "Дорожній Лікбез" у Facebook детально вказана інформація щодо суми за евакуацію автомобіля.

"Вартість послуг транспортування автомобіля до 2-х тонн – 600 гривень, від 2-х до 3-х тонн – 700 гривень, від 3-х тонн – 850 гривень. Вартість зберігання автомобіля з 1-ї по 7-му добу – 120 гривень. за добу та 20 гривень за кожну наступну добу. Вартість без ПДВ", – йдеться у повідомленні.

Таким чином мінімальна сума вартості послуг з евакуації складе 864 гривні з ПДВ без урахування суми накладеного штрафу за порушення ПДР.

Закон був необхідний, бо в Україні практично не регулювалася сфера паркування. Водії залишали транспортні засоби на тротуарах, проїзних частинах або на коліях. Це ускладнює рух і створює затори. До прийняття закону комунальні служби не мали права евакуювати автомобілі за неправильне паркування без рішення суду.

У законі зазначено, що евакуація може бути здійснена у випадку, якщо авто розташоване: на проїжджій частині в 2 і більше рядів, на залізничних переїздах, на трамвайних коліях, на естакаді, на мосту, шляхопроводі або під ним, в тунелі, на пішохідному переході або ближче 10 м від нього з обох боків, на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

У документі також зазначено, що ситуація та обставини, які є підставою для затримання автомобіля повинні бути зафіксовані. Тобто зняті на камеру або сфотографовані та занесені до спеціального протоколу. Інформація про евакуацію повинна відразу ж передаватися на мобільний номер і електронну пошту власника автомобіля.