Нацпарк «Олешківські піски» розширили

5 лет назад 0

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення «Про зміну меж території національного природного парку «Олешківські піски» за рахунок включення особливо цінних територій.

Про це передає сайт "Укрінформ".

«Це унікальний об’єкт природного значення. Саме він є найбільшим піщаним масивом в Європі. Територія представлена 13 типами оселищ, що підкреслює його велику цінність і потребує особливих умов збереження», — сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, це черговий етап великого проекту з розширення меж природно-заповідних територій.

Міністр також додав, що саме тут знаходиться піщана дюна, а пагорби та розташовані між ними пониження час від часу заповнюються водою і перетворюються на невеличкі озера-оазиси. Неповторність цієї території і в особливому ландшафті. Тут гармонійно поєдналися піщані дюни разом із степами та листяними гаями.

Семерак наголосив, що парк є об’єктом Смарагдової мережі (Emerald Network) й ухвалене рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

«Ми маємо пам’ятати, що справді неурбанізованих природних місць в усьому світі залишається все менше. І кожне збереження такої території велике досягнення», — наголосив міністр.

Відтепер до складу парку буде включено частину території Козачелагерської арени загальною площею 3650,7 га.