«Найголовніше завдання було і залишається допомогти системі охорони здоров’я України протистояти пандемії», – голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас

3 года назад 0

Про це наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас під час свого ознайомлювального візиту до Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Зокрема, разом з головою Херсонської обласної ради Олександром Самойленком, головою Херсонської облдержадміністрації Сергієм Козирем та в.о. генерального директора Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Юрієм Ромаскевичем він оглянув як у закладі використовується обладнання, передане Всесвітньою організацією охорони здоров’я  та Європейським Союзом, повідомляє пресслужба обласної ради.

Пан Посол зауважив, що за попередні півтора роки кожен на собі відчув плив пандемії COVID – 19, що всім потрібно було перепланувати життя, а головне – перелаштувати всю систему охорони здоров’я:

«Весь світ сьогодні бореться з цією пандемією. ЄС разом зі своїми міжнародними партнерами й Всесвітньою організацією охорони здоров’я почали активно діяти на перших етапах пандемії, щоб допомогти своїм партнерам – різним країнам, в тому числі й Україні» .

Крім того, Матті Маасікас поінформував, що навесні 2020 року ЄС мобілізував 190 млн євро для допомоги Україні:

«Звичайно перше й найголовніше завдання було і залишається допомогти системі охорони здоров’я України протистояти пандемії. Я був дуже радий побачити все те обладнання, яке було надано ЄС та ВООЗ цьому центру, особливо радий, що воно було надано лабораторії дуже швидко ще навесні минулого року. І найголовніше – вся ця апаратура залишиться тут».

Пан Посол наголосив, що боротьба з COVID – 19 розпочалася з переобладнання лабораторій, оснащення лікарень, однак зараз на першому місці – вакцинація:

«Це потрібно для того, аби люди повернулися до звичайного життя, в той же час для подорожей та вільного пересування. Я сподіваюсь, що скоро ми зможемо отримати хороші новини стосовно можливості вільного пересування українців до Євросоюзу не лише для нагальних потреб».

Пан Олександр Самойленко підкреслив: «Сьогодні ми бачимо, що обладнання надане ЄС працює, ми рухаємось у напрямку до Європейського Союзу. Україна – це частина Європи, яка вже ніколи не повернеться до радянського життя».

Також він додав, що наразі є амбітні плани для розвитку «лабораторної науки на Херсонщині».

В свою чергу Юрій Ромаскевич сказав:  «Я керував штабом із ліквідації наслідків COVID-19 й жодного тижня ми не прожили без фахової допомоги наших колег з ВООЗ та ЄС. На перших тижнях у нас не було тестів, реагентів, обладнання. І нам була надана допомога, адже ми не розуміли з чим маємо справу. Також ще одна безцінна допомога – це навчання наших працівників на курсах онлайн ВООЗ та ЄС».

Також пан Юрій розповів, що в серпні в Херсонській області стартуватиме перший в Україні проєкт – створення системи оперативного реагування на небезпеки у біологічній, хімічній та радіологічній сферах. Проєкт теж частково фінансується Європейським Союзом та USAID.

«Це дозволить поставити питання захисту населення на більш високий рівень» , – резюмував Юрій Ромаскевич.