«Наш край»: Уряд має негайно ухвалити постанову щодо субсидіювання електроопалення

3 года назад 0

Уряд "забув" про 600 тисяч сімей, які користуються електроопаленням. На цей опалювальний сезон уряд не передбачив для них ні пільгових тарифів, ні субсидій. Такі споживачі будуть сплачувати за електроопалення вдвічі більше. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.
«600 тисяч родин, які обігрівають свої будинки електроенергією і користувались зниженим тарифом, цього опалювального сезону поставлені урядом у кризові умови. Їх тариф на електроенергію збільшено у 2 рази, у порівнянні з минулим опалювальним сезоном: замість 90 коп/кВт-год – 1,68 грн/кВт-год. Те ж стосується жителів не газифікованих будинків, не оснащених центральним опаленням, багатодітних та прийомних родин чи сімейних дитячих будинків. Усім їм уряд відмінив пільговий тариф», — заявив Олександр Мазурчак.
Попередній пільговий тариф, за словами співголови «Нашого краю», діяв на перші 3000 кВт-год на місяць. Тепер же цю норму відмінили. «З 1 січня 2021 року уряд скасував усі пільги на електроенергію, запровадивши єдиний тариф 1,68 гривні за кВт-год, в тому числі й при використанні електрики для опалювання житла. Таким чином, вартість опалення електроенергією різко зросла майже вдвічі. І якщо у першому кварталі цього року в ручному режимі пільгу надали людям, то цього опалювального сезону її відновлювати не збираються» , — повідомив Олександр Мазурчак.
Нагадав співголова «Нашого краю» і про те, що у період з січня і до закінчення минулого опалювального сезону на такі «субсидії» були виділені бюджетні кошти в розмірі 1,4 мільярда гривень. «У нинішньому опалювальному сезоні, як поінформували в Мінсоцполітики, надання компенсації вже не передбачено. Відповідно, домогосподарствам, які використовують електроопалення, доведеться платити за фіксованим тарифом і вже не розраховувати на «субсидії на світло» , — наголосив Олександр Мазурчак.
«Наш край» вимагає якомога швидше прийняти Постанову Кабміну щодо субсидіювання електроопалення (до 3000 кВт-год на місяць) на цей опалювальний сезон та передбачити відповідні кошти в бюджеті на 2021 та 2022 роки.
ПП НАШ КРАЙ