НБУ вдруге за рік знижує показник відновлення української економіки, — «Наш край»

3 года назад 0

Національний банк України, зважаючи на серйозні проблеми енергетичного сектору та проблеми логістичного характеру прогнозує погіршення ситуації із українською промисловістю та погіршив прогноз відновлення української економіки. Про це заявив народний депутат, лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько .

«Наразі прогноз НБУ щодо зростання української економіки в 2021 році — 3,1%. Початку року цифра була 4,2%, а потім зменшена до 3,8%. Крім того, погіршились очікування і відносно зростання ВВП — з 4% до 3,8%. І однією з серйозних причин такого спаду стало потенційне відключення та обмеження електроспоживання на промислових підприємствах через недостатність запасів вугілля на електростанціях», — заявив Борис Приходько.

Через негативні економічні та енергетичні фактори, за словами лідера «Нашого краю» на Чернігівщині, очікується хвиля росту цін.

«Як наслідок, відбудеться наступна хвиля зростання цін на кінцеву продукцію всіх українських виробників у всіх галузях. Українці будуть змушені сплатити за надзвичайне зростання вартості газу у кінцевій вартості продукції українських виробників харчових продуктів (таких чутливих, як хліб, сир, цукор тощо), ліків та інших товарів, що може створити додаткову соціальну напругу в суспільстві. Будуть втрачені робочі місця через закриття виробничих підприємств », — пояснив народний депутат.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині наполягає  на необхідності розробки урядової програми дій, яка буде стримувати ріст цін та падіння економіки. За його словами, уряд має в найкоротші строки створити антикризовий штаб. Також влада має напрацювати дієві механізми підтримки українських товаровиробників на час енергетичної кризи, зокрема, шляхом надання їм антикризових кредитів, зменшення податків тощо.