Нинішні дії ЗСУ на окупованому лівобережжі Херсонщини є наймасштабнішими від початку вторгнення – ISW

6 месяцев назад 0

Втім, інформація про їхній масштаб є досить суперечливою.Нинішні операції ЗСУ на східному березі Херсонської області є більш масштабними, ніж попередні тактичні рейди. Українські сили вже кілька днів зберігають свою присутність уздовж берегової лінії та біля Антонівського залізничного мосту, незважаючи на контратаки росіян.

Такими висновками Інститут вивчення війни ISW  у своєму черговому зведені на тлі суперечливих повідомлень як українських, так і російських джерел стосовно того, що ж, власне, відбувається на лівобережжі Херсонщини.
В ISW наводять повідомлення російського військового блогера про те, що дві диверсійно-розвідувальні групи української морської піхотної бригади переправилися через річку Дніпро, розбили російські війська в цьому районі та завоювали плацдарм у селі Кринки (30 км на схід від м. Херсона та приблизно 2 км у глиб лівобережжя від берегової лінії Дніпра).

Потому, за свідченням цього ж джерела, російська піхота контратакувала та відтіснила українські сили до околиць села, але українські війська залишили під своїм контролем деякі будинки в Кринках і чекають на підкріплення в цьому районі.

Інший російський блогер зауважив, що українські війська в атаках на Кринки використали більше живої сили, ніж у попередніх атаках.
Кілька російських джерел, у тому числі окупаційний глава Херсонської області Володимир Сальдо, стверджували, що російським військам вдалося відкинути українські війська з району Пойма-Піщанівка-Підстепне (15 км на схід від Херсона) до берега річки Дніпро та до позицій під Антонівським залізничним мостом. Там, мовляв, українські сили намагаються відпочити та перегрупуватися під постійними авіаційними та артилерійськими ударами Росії.

Генштаб ЗСУ не інформував безпосередньо про українські операції на східному березі Дніпра, однак у непрямий спосіб він їх підтвердив. 19 жовтня тут повідомили, що російська авіація завдала ударів по Піщанівці. Це село розташоване на лівобережжі Херсонщини, і якщо по ньому била російська авіація, то це однозначно свідчить про те, що там були українські війська.

Раніше повідомлялося, що за останні два дні українські морські піхотинці здійснили наступ через річку Дніпро на лівий берег Херсонської області.