Окуповану Херсонщину відвідав митрополит Саранський РПЦ. Херсонська єпархія ПЦУ висловила протест

7 месяцев назад 0

Управління Херсонської єпархії ПЦУ висловило протест проти візиту митрополита Саранського та Мордовського Зіновія (Корзінкіна) на окуповану територію України та освячення ним у смт Каланчаку каплиці Федора Ушакова.
Про це повідомляє пресслужба Херсонської єпархії ПЦУ.
“Ця прикра подія відбулася в рамках незаконного візиту до смт Каланчак очільника Мордовії Артема Здунова з групою супроводжуючих осіб, до складу якої входив і митрополит Зіновій”, – зазначають у єпархії.
Каплицю Федора Ушакова разом з єрархом із Росії освячував і священик УПЦ МП.
Участь митрополита Саранського і Мордовського, який прибув туди і освятив там каплицю без запрошення з боку єпархіального архиєрея, є брутальним порушенням церковно-канонічних правил, нагадують в ПЦУ.
Управління Херсонської єпархії ПЦУ також звертається до митрополита Херсонського УПЦ МП Іоанна (Сіопка), чий клірик, благочинний Каланчацького округу протоєрей Михайло Кулина, “був, можливо проти власної волі, долучений до цього інциденту з «освяченням» каплиці в Каланчаку, офіційно озвучити свою позицію і протест, якщо такий є, з цього приводу”.
“Це б дозволило спільними зусиллями протидіяти духовній агресії, яку чинить РПЦ на тимчасово окупованій території України”, – наголошують в ПЦУ.