Операція зі звільнення Херсона триватиме до кінця листопада — Буданов

2 года назад 0

Операція зі звільнення Херсона триватиме до кінця листопада. Про це керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов 

"Швидше за все, операція по захопленню Херсона триватиме до кінця наступного місяця. У Херсоні зараз перебувають найбільш підготовлені та найбільш боєздатні російські підрозділи"
, — сказав Буданов.

Велика частина з них — це повітряно-десантні війська РФ, російські сили спеціальних операцій і морська піхота, тобто найбільш боєздатні підрозділи, які є у Росії, пояснив Буданов. Ці підрозділи складають кістяк угруповання, і воно посилюється також мобілізованим особовим складом, зазначив він.

Буданов повідомив, що на Херсонщині перебуває близько 40 тисяч військових РФ.

"Це війська в Херсоні, а також просто в районах західного берега (річки Дніпро — ред.), а також війська, які дислокуються на східному березі", — розповів керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони.

Буданов додав, що росіяни можуть вдатися до часткового підриву греблі Каховської ГЕС.

"За нашою оцінкою, якщо таке рішення буде прийнято, то вони підірвуть лише дорогу, яка проходить через греблю, щоб унеможливити проїзд нашої техніки, а також шлюзи греблі, що призведе лише до часткового руйнування об'єкта",  — розповів Буданов.

Що відомо

  • Російські військові ще у квітні замінували Каховську ГЕС і наразі проводять роботи з мінування шлюзів та опор. На дамбі вони встановили два військових тентованих "Камази" без водіїв. Обидві машини повністю завантажено ящиками з вибухівкою.
  • У разі підриву греблі, повідомив президент Володимир Зеленський, в зоні затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, у тому числі й Херсон.