Останні слова українського філософа: брак довіри до національної консолідації

6 лет назад 0

Нинішня політика балансування між реформаторством і олігархією приречена на безславний кінець

Такої думки притримувався український філософ Мирослав Попович перед своєю трагічною смертю в суботу, 10 лютого.

«Головна причина навислої над Україною загрози – брак довіри до національної консолідації. Ми повинні припинити самознищення країни. Зачеплено дуже важливий нерв суспільства – почуття безпеки кожного громадянина. Як фізично, так і морально. Потрібно провести національну консолідацію і розробити нову політичну систему на базі суспільного договору в ім’я збереження держави», – вважав він.

Більш того, Попович був упевнений в тому, що в очах українського суспільства «винні всі».

Президент, парламент, уряд, олігархи, правоохоронці і навіть кожен громадянин, який часом впадає в ілюзію щодо швидких змін, відчуває почуття байдужості і ностальгії за патерналізмом, – підкреслював він.

Нагадаємо, в ніч з суботи на неділю, 10 лютого, на 88 році життя помер вчений-філософ, директор Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, Мирослав Попович. Про це повідомив віце-ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.

За життя Попович був удостоєний безлічі нагород. Серед них – Орден князя Ярослава Мудрого, Орден «За інтелектуальну відвагу» і орден «Почесного легіону». У 2001 році став лауреатом Шевченківської премії.

Джерело.