«Показове голосування» на порожніх дільницях: на ТОТ Херсонщини тривають псевдовибори

2 недели назад 0

Російські окупанти заявили про явку 58,42% за результатом "дострокових виборів" та першого дня "єдиного дня голосування". На тимчасово окупованій території Херсонської області вже дев'ятий день тривають так звані "вибори депутатів Херсонської обласної думи".

Росіяни активно залучають адмінресурс та пишаються цим, розповів в марафоні "Суспільне. Спротив" херсонський журналіст  Петро Коберник .

"Вони змушують людей голосувати цілими підприємствами. Людині, яка працює в бюджетній установі або на підприємстві, говорять — треба в такий-то день явитися, причому привести з собою всю родину. Якщо людина не приходить, ось тут санкції. Які саме, складно сказати, але працюючи в бюджетній сфері й не прийшовши на вибори, логічно очікувати, що людину покарають, можливо, навіть звільнять" розповів журналіст. Тимчасово окупована Херсонщина. Так звані "члени вивиїзних комісій" ходять зі скриньками для "голосувань" по домівках місцевих жителів, 9 вересня 2023 року Фото: Пропагандистський канал Выборы Херсонской области/Telegram
Жителі окупованих територій розповідають, що особливої активності в "єдиний день голосування" у своїх населених пунктах не бачать.
"8 вересня навіть зробили вихідний. Нічого в ці дні не працює, навіть сільрада зачинена. Ніяких дільниць виборчих у нас нема, принаймні не чула, щоб десь працювали. Кілька днів тому ходили вулицями зі скриньками, ловили людей. А зараз, слава Богу, тиша", — розповідає жителька одного із окупованих сіл Херсонщини  Тетяна .

На ТОТ Херсонщини у так званий "єдиний день" влаштували "показові голосування". У Скадовську дівчинка приїхала на коні, щоб вперше "віддати свій голос" на псевдовиборах, повідомив в Telegram перший заступник голови облради  Юрій Соболевський .

"Шоу відбувається за сценарієм: масовку створюють колаборанти і працівники "заново запущених" підприємств, яскравих епізодів додають окремо підготовлені персонажі. Так, дівчинка зі Скадовську приїхала до виборчої дільниці на коні, щоб вперше проголосувати. Враховуючи, як організовані ці "вибори", впевнений, що участь у голосуванні прийняла не тільки дівчинка, а ще й кінь. При цьому кожен, як мінімум двічі віддав свій голос" написав Соболевський.

Як заявила голова так званої "виборчої комісії Херсонської області" Захарова на ТОТ Херсонщині працює 51 "виборча дільниця". Втім жителі колишніх райцентрів розповідають, що люди не активно їх відвідують, тому російські окупанти продовжують подворовий обхід.

"Ми з сусідкою сиділи в хаті, коли "ввалились" троє місцевих колаборантів разом з озброєними військовими. Це було вже увечері. Скажу чесно, ми перелякались. Вони нам: "Доставайте паспорта, будем голосувати". А один з військових в цей час пістолетом грається. Сусідку повели додому, за паспортом. Потім нас вписали у якусь таблицю, змусили розписатись, ми поставили галочки якість у бюлетені і вони пішли. Кинули на прощання: "Теперь ми точно в России" розповіла пенсіонерка  Галина , яка живе в одному з районних центрів Херсонщини.

Те, що люди неохоче беруть участь у псевдовиборах, часто роблять це через примус, підтвердив і керівник пресофісу Херсонської ОВА  Олександр Толоконніков , у марафоні "Єдині новини" він розповів, що відбувається наразі на окупованій території Херсонської області.

"Люди на Херсонщині не дуже активно беруть участь. Коли приїжджають ці мобільні пересувні пункти голосування, люди закриваються по хатах, переїжджають до сусідів, чекають у полях. Вони зараз видають і повістки до армії РФ, проводять "мобілізування", тому, звичайно, ніхто не хоче потрапити до армії й не йдуть голосувати" розповів Толоконніков. Тимчасово окупована Херсонщина. Новотроїцьке. Так звана "виборча дільниця" у "єдиний день голосування", 9 вересня 2023 року Фото: Пропагандистський канал "Выборы Херсонской области/Telegram
Факт, що вибори відбуваються з абсолютним порушенням прав і норм, є очевидним. Всі випадки таких порушень документуються, заявила в марафоні "Єдині новини" керівниця об'єднаного координаційного центру Сил оборони та охорони півдня  Наталія Гуменюк .

"Псевдовибори продовжуються з потужним психологічним тиском, люди постійно ховаються, а їх намагаються вивести на так зване "голосування", навіть під дулами автоматів. Озброєні так звані мобільні дільниці їздять територією, намагаються заходити у приватні оселі й вимагають проголосувати. Відбувається все дуже в'яло, чим окупанти незадоволені. Тому що вони обіцяли все швидко і проворно, як вони це полюбляють, але люди не ідуть на співпрацю" сказала Гуменюк.

Що відомо про псевдовибори на лівобережжі Херсонщині ​Дострокове голосування на так званих "виборах" до фейкового органу — Херсонської обласної думи розпочалося 2 вересня. "Виїзні" комісії "працювали" у так званих "Великолепетиському, Горностаївському, Іванівському, Каланчацькому, Новотроїцькому, Чаплинському, Скадовському районах та Новокаховському міському окрузі"

1 вересня "голосування" проводили за межами окупованої Херсонщини, на так званих екстериторіальних дільницях, які начебто відкрили у 81 регіоні Росії

У третій день псевдовиборів на тимчасово окупованій території Херсонської області так звана "голова виборчої комісії Херсонської області" Захарова заявила про явку 37,66% за результатами двох днів "дострокових виборів".

Охочих проголосувати у "дострокових виборах" з 5 по 7 вересня у "Олешківському, Верхньорогачицькому, Генічеському, Голопристанському, Каховському та Нижньосірогозькому районах" не багато, тому російські окупанти не тільки організували "додаткове голосування", а й вдалися до різних методів тиску на людей.

Також на ТОТ Херсонщини, де російські окупанти проводять так звані "вибори" до "Херсонської обласної думи", зафіксували випадки, коли чоловікам відразу після голосування вручали повістки про мобілізацію.​