«Продовжать боротися всю зиму»: Ходжес дав прогноз щодо контрнаступу ЗСУ і спрогнозував «жест доброї волі» РФ на Херсонщині

1 год назад 0

Колишній головнокомандувач армією США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес заявив, що українські захисники  до кінця 2022 року відтіснять росіян на лінію 23 лютого. Він вважає, що  далі контрнаступ пошириться на Крим.

Своїм прогнозом Ходжес поділився в інтерв'ю . Він додав, що операція, розпочата на Харківщині, обов'язково принесе успіх і у Луганській області.

"Вони продовжать боротьбу всю зиму, щоб і далі чинити тиск на росіян, не дозволяючи їм перегрупуватися, відновити свої сили. Я б очікував, що  війська України звільнять Крим до середини наступного року " , – спрогнозував генерал у відставці.

Він поділився думкою, що російське керівництво намагається зрозуміти, як вивести війська РФ із Херсонської області, щоб це не перетворилося на панічний відхід чи не призвело до масштабних втрат від артилерійського та ракетного вогню, коли вони почнуть рухатися, перетинати річку.

На запитання, чи може Україна звільнити хоча б ту частину Херсонщини, що на правому березі Дніпра, Ходжес відповів ствердно.

"Звичайно.  Це буде зроблено найближчими тижнями , на мою думку. Я не знаю плану українського Генштабу і не повинен знати.
Український Генштаб зробив майстерну роботи із забезпечення операційної безпеки. Я вражений їх завзятим, методичним підходом до вимотування, виснаження російських військ у Херсонській області",
– запевнив Ходжес.

"Нема потреби вплутуватися у велику битву, якщо росіян там можна ізолювати і або знищити, або захопити в полон", – резюмував він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Ходжес заявив, що контрнаступ Збройних сил України в Харківській області шокував командування РФ. Він зазначив, що окрім ситуації на полі бою, подія викличе суперечки всередині Кремля.

Генерал у відставці також запевнив, що армія РФ практично вичерпала свої ресурси та йти у наступ в Україні більше не здатна.