Протягом року НБУ вилучив з обігу банкноти на суму понад 40 млн грн

5 лет назад 0

Протягом поточного року Національний банк України (НБУ) вилучив із обігу банкноти на загальну суму 41,6 млн грн.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України у відповіді на запит УНН .

"За січень-листопад 2018 року Національним банком України утилізовано непридатних до обігу банкнот в кількості 594,8 млн штук на загальну суму 41 638 млн гривень", — повідомили у прес-службі відомства.

За даними НБУ, протягом року утилізовано за номіналами банкнот: 1 грн – 60,4 млн шт.; 2 грн – 34,8 млн шт.; 5 грн – 57,2 млн шт.; 10 грн – 73,1 млн шт.; 20 грн – 58,8 млн шт.; 50 грн – 99,9 млн шт.; 100 грн – 112,0 млн шт.; 200 грн – 87,3 млн шт.; 500 грн – 11,3 млн шт.

При цьому у відомстві додали, що цього року показники менше ніж за відповідний період 2017 року за кількістю – на 20,4% та за сумою – на 11% (за січень – листопад 2017 року Національним банком України утилізовано не придатних до обігу банкнот в кількості 747,2 млн штук на загальну суму 46 768 млн гривень).

Також в НБУ зазначили, що усі банкноти, які тривалий час перебувають в обігу, згодом втрачають свій початковий вигляд, тобто набувають певних ознак зношення. Вилучені з обігу зношені та значно зношені банкноти підлягають утилізації. Утилізація банкнот відбувається повністю в автоматичному режимі у регіональних підрозділах Національного банку та Центральному сховищі (м. Київ). Цей процес є систематичним та залежить від обсягів вилучення зношених банкнот з обігу.

"Банкноти ріжуться на дрібні частини, здрібнена маса збирається у мішки або подається у спеціальний прес, який робить із здрібненої маси брикети. Відновити порізану банкноту неможливо. Тобто процес утилізації являє собою мілко фракційне подрібнення банкнот, після чого здрібнена маса утилізується на полігонах твердих промислових відходів спеціалізованими компаніями, з якими Національним банком укладені відповідні договори", — зазначили у відомстві.

Також в НБУ уточнили, що утилізують лише національну валюту – із монетами включно. "Придатні до обігу монети також вилучаються з готівкового обігу та знищуються Монетним двором Банкнотно-монетного двору НБУ. Метал непридатних до обігу монет іде на переплавку", — уточнили у відомстві.