Росіяни планують поставляти на лівобережжя Херсонщини продукцію сільського господарства з Дагестану

2 недели назад 0

За два роки окупації лівобережжя Херсонщини з експортера товарів сільського господарства перетворилось на їх імпортера. Схоже, місцевий аграрний комплекс перебуває в такій глибокій кризі, що не здатен забезпечити навіть потреби місцевого населення. Відтак росіяни планують ввозити на Херсонщину продукти з республіки Дагестан.

Про це повідомляють кореспонденти  з посиланням на російські джерела.

“У ході переговорів глава Дагестану запевнив, що республіка готова до співпраці в усіх напрямках соціально-економічного розвитку. Дагестан готовий поділитися досвідом у розвитку сільського господарства, а також постачати в область сільгосппродукцію”, – повідомив у своєму Telegram-каналі так званий “губернатор” Херсонщини Володимир Сальдо.

попри всі заяви про “процвітання” аграрної сфери на окупованій частині Херсонщини, росіяни змушені визнати тотальне падіння показників врожайності у регіоні. Звичайно, в цьому вони звинувачують українських військових, які нібито обстрілюють сільгосптехніку в громадах, що знаходяться поблизу Дніпра. Але головною проблемою залишається втрата системи меліорації внаслідок підриву самими ж окупантами дамби Каховської ГЕС.

“Врожай 2024 року буде меншим, ніж у 2023 році: овочеві культури – на 30%;  озимої пшениці – на 25%. Загалом Мінсільгосп Херсонської області попередньо прогнозує, що загальний недобір цьогорічного врожаю в порівнянні з минулим роком буде від 30 до 50%.”, – зазначив у травні Сальдо.

Зниженню врожайності також сприяє суха весна та квітневі заморозки. Як виживатимуть фермерські господарства лівобережжя за умов зниження врожаїв вдвічі – не відомо.