Шабунін пояснив, чому для «системи» вкрай важливо вберегти Мартиненка

6 лет назад 0

Екс-нардеп Микола Мартиненко…

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці о 19:30 на телеканалі ZIK) заявив Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, коментуючи перебіг «справи Мартиненка».

Гість програми нагадав, що провадження щодо екс-нардепа Миколи Мартиненка триває рік, і в ньому є величезна кількість звернень до правоохоронних органів інших держав. Віталій Шабунін наголосив, що йдеться про вісім юрисдикцій, тож нині не можна говорити про провал справи, адже виконаний обсяг роботи із розслідування за рік корупційної схеми крадіжки у держави 17,5 мільйонів доларів – це хороший результат. Гість програми додав, що вдалося з’ясувати, куди пішли ці кошти: так, частина – на «відкат» менеджменту казахів, 4,5 млн дол. – компаніям Мартиненка. З’ясовано, що частину коштів використали на медобслуговування дружини Мартиненка, оплата найму житла доньці, оплата чартерів, виплата адвокату Мартиненка щодо справи у Чехії. «Бетонна справа», – підсумував Шабунін.

«Мартиненко – це політичний «дах», це людина, яка 20 років перебуває в українській політиці… Це глиба в українській політиці. Кажуть, що Мартиненко – це «гаманець» Яценюка, навпаки, я скажу, що Яценюк – це творіння Мартиненка. У нього сильна команда, аналітики. Мартиненко – це топ-топ-топ в українській політиці. Він – «дах», у нього немає «даху», – заявив Віталій Шабунін.

Гість програми наголосив, що для системи дуже важливо врятувати Миколу Мартиненка. «Навіть Насіров, хоч і високопосадовець, він виконавець, а Мартиненко – організатор. Тому для «системи» важливо його вберегти, бо якщо його посадять, то це означає, що не діє основа основ української корумпованої політики: ти – недоторканний. Немає гарантій, ніхто не може гарантувати безпеку, – і тоді сиплеться уся «система», – заявив голова Центру протидії корупції.

З його слів, такі показові справи, як щодо Мартиненка, Онищенка, Охендовського, судді Чауса – «це удар в саме серце системи».