Що означатиме для військових РФ втрата Херсона. Розповідає заступник голови СБУ

4 месяца назад 0

Херсон — знакове місто для росіян, тому що це єдиний обласний центр, який вони спромоглися захопити після повномасштабного вторгнення 24 лютого. Завдяки тому, що українські бійці пошкодили залізничний міст неподалік міста — оборона російських військ, які перебувають на цій території, дуже сумнівна.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону  заступник голови Служби безпеки України у 2014-2015 роках Віктор Ягун.

"Наші бійці зробили те, що мали зробити: за допомогою наявної зброї взяли під вогневий контроль логістичні ланцюжки. Як на мене, основний — це залізничний міст. Вже є інформація, що і цей міст пошкоджений, це основне, на що сподівався агресор. Думаю, у них зараз величезна проблема. Перекинути понтонну переправу чи налагодити перекидання чогось річковим транспортом не вирішить питання. У зв’язку з цим оборона військ, які перебувають на цій території, дуже сумнівна. Від них керівництво Росії вимагатиме стояти насмерть, але, враховуючи тенденцію, настрої місцевого населення, відсутність постійного логістичного забезпечення, думаю, найближчим часом їм треба ухвалювати рішення про  “добру волю” і звільняти самим цю територію" , — розповів Ягун.

Він додав, що від самого початку війни угруповання російських військ на правому березі Дніпра було вразливим, а без захоплення Миколаєва та виходу на Одесу у росіян шансів втриматися було обмаль. Ексзаступник прокоментував також створення українськими військами ймовірного "котла" для зачистки, зокрема, він зауважив, що тактика у Збройних сил України відрізняється від російської: "Їхня тактика — це вогняний вал артилерії, за яким йдуть бронетехніка і штурмові загони. І таким чином просуваючись, якщо наскоком нічого не вдається зробити, вони просто знищують все, що перед ними стоїть. Так само вони збираються захищатися. Тобто перейти в оборону, прикриваючись місцевим населенням…А наші війська намагаються витісняти ворога сантиметр за сантиметром…Це говорить про те, що наші просуваються дуже повільно для того, щоб зберегти своїх військовослужбовців, інфраструктуру".

Таким чином, за словами Ягуна, українські військові намагаються вберегти місцеве населення від кризи опалювального сезону, адже якщо інфраструктура буде пошкоджена, то на українців чекає холодна зима.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.