Сигарети з 2019 року подорожчають

5 лет назад 0

Влада знайшла джерела додаткових доходів держбюджету-2019.

З 1 липня 2019 року в Україні підвищать на 9% ставки акцизного податку на тютюнові вироби, також буде підвищений екологічний податок. це передбачає законопроект № 9260 про зміну Податкового кодексу, який Верховна Рада схвалила перед прийняттям бюджету-2019. Доходи від цього були заздалегідь враховані в проекті бюджету, пише сайт businessua.com

"Законом передбачається збільшити з 1 липня 2019 ставки акцизного податку на тютюнові вироби на дев'ять відсотків", – зазначається на сайті Верховної Ради.

Документ також передбачає підвищення з 1 січня 2019 ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн/т до 10 грн/т. Також вводиться поетапне підвищення ставки до рівня 25 грн/т в 2022 році. Щорічне підвищення складе 5 грн/т.

Крім того, закон встановлює нульову ставку акцизного податку на етиловий спирт, який використовується для виробництва харчового оцту, парфюмерно-косметичної продукції та продукції технічного призначення. Норми про зміни в адмініструванні акцизного податку повного і спирту вступають в силу з 1 липня 2019 року, а відповідальність за їх порушення — з 1 жовтня 2019 року.

Також посилюється контроль за обігом пального. Для цього планується відображати в Системі електронного адміністрування реалізації палива (СЕАРП) фактичне рух палива в розрізі місць зберігання (в даний час облік здійснюється в розрізі суб'єктів господарювання).

Нагадаємо, в рамках "бюджетного дня" 22 листопада Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу. Головним нововведенням стало те, що до облрадам дали право брати зовнішні кредити і надавати гарантії.