У Новокаховській громаді Херсонщини після припинення фінансування НСЗУ всі лікарі перестали отримувати зарплату

5 месяцев назад 0

Всі лікарі тимчасово окупованої Новокаховської громади Херсонщини перестали отримувати заробітну плату. Керівництво місцевої військової адміністрації пов’язує це з припиненням фінансування медичних закладів на окупованих територіях з боку Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ).

Про це  розповів Валерій Брусенський, начальник Новокаховської міської військової адміністрації.

За його словами, поки в медичних закладах були залишки коштів, вони продовжували виплачувати зарплату. Це тривало до кінця 2023 року. Проте вже в грудні частина співробітників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нова Каховка» пішли на простій без збереження зарплати.

«На жаль, НСЗУ заднім числом вирішила, що їм більше не потрібна медицина на лівобережній частині Херсонщини, а також у Запорізькій області. Я розумію, що їм краще 100 млн грн дати не Новокаховській лікарні, а якійсь приватній клініці у Львові або Києві. Може, в НСЗУ вважають, що їх більше не потрібно підтримувати?» – запитує Валерій Брусенський.

Він вважає, що держава лікарів з окупованих територій просто кинула. Брусенський згадує як на початку 2023 року міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко казав, що Україна ніколи не зупинить підтримку лікарів. Але це «ніколи» наступило буквально через півроку, коли в жовтні 2023 року заднім числом, з 1 вересня фінансування припинили. 

На думку Валерія Брусенського, недоотримані лікарнями на окупованих територіях гроші є боргом, і вони мають судитися та вимагати сплати цих коштів. Бо є чинні контракти з НСЗУ, які остання не виконала і призупинила їхню дію в односторонньому порядку. 

«За великим рахунком, це ще й питання до ДБР. Я думаю, Державне бюро розслідувань мало б зайти до НСЗУ і дуже-дуже добре там попрацювати. Впевнений, там виявиться дуже багато цікавого» , – каже Брусенський.

Як повідомляв ЦЖР,​ Національна служба здоров’я України припинила виплату коштів медичним закладам, як​і зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, на підставі постанови Кабінету міністрів України №1139 від 20 жовтня 2023 року. При цьому припинення фінансування здійснено заднім числом – з 1 вересня 2023 року. За попередніми оцінками Асоціації об’єднаних територіальних громад України, скасування виплат мало торкнутися 78 медичних закладів, в яких працює понад 5 тисяч працівників.