Україна надала аварійну допомогу енергосистемі Польщі

5 месяцев назад 0

Польська енергосистема мала надлишок електроенергії і запросила у країн-сусідів допомоги у її споживанні.

Вранці у середу Україна надала аварійну допомогуенергосистеми Польщі на запит польського оператора PSE загальним обсягом 1600 МВт·год. Про це повідомило Укренерго 24 січня.

"Це не комерційний імпорт, а саме один з видів аварійної допомоги. Вітряна погода на території Польщі сприяла роботі електростанцій на ВДЕ. Через це з 02:00 з 06:00, в години мінімального споживання, польська енергосистема мала надлишок електроенергії і запросила у країн-сусідів допомоги у її споживанні. Україна таким чином отримала додатковий обсяг електроенергії", – йдеться у повідомленні.

Вказано, що в українській енергосистемі нема і не прогнозується дефіциту, хоча споживання тримається на високому рівні, а за минулу добу в аварійний ремонт було виведено два блоки на ТЕС.

Україна продовжує імпорт електроенергії впродовж майже всієї доби, за виключенням ночі, зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови. Його загальний обсяг 5 172 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 921 МВт. Експорт сьогодні відсутній.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 366 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій та Харківській областях. В Харківській області вчора під час вечірньої ракетної атаки зруйновано трансформаторну підстанцію та знеструмлено шість будинків. Наразі ведуться роботи зі створення тимчасової схеми живлення споживачів.

В інших місцях аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Раніше повідомлялося, що Укренерго готує запуск трьох енергоблоків ТЕС. Тоді у резерві були два блоки і чотири корпуси теплової генерації, які підключать до мережі за потреби.

Новини від https://t.me/korrespondentnet