Україна збільшила валютні резерви

6 лет назад 0

Міжнародні резерви України зросли за квітень на 1,3%. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

За попередніми даними НБУ, золотовалютні резерви (ЗВР) країни станом на 1 травня 2018 року становили 18,42 млрд доларів еквіваленті. Водночас, це все ще на 2 млрд доларів менше, ніж було станом на 1 січня 2018 року. Справа в тому, що Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом. 

" Основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і попередніми місяцями, була купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало Національному банку можливість… викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні ", – відзвітували в НБУ.

Всього за квітень Нацбанк купив на міжбанківському ринку 326,7 млн доларів. При цьому НБУ продав 24 млн доларів. Таким чином, чиста купівля валюти Нацбанком становила 302,7 млн доларів. Також до резервів надійшло 83,6 млн євро від розміщення урядом ОВДП.

" Водночас в квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувалися переважно на здійснення платежів уряду з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Сума платежів в квітні становила 127,4 млн доларів ", – додали в НБУ.

Загалом, станом на 1 травня обсяг ЗВР покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку, запевнив регулятор.