З села Першопокровка на Херсонщині окупанти вивезли підопічних будинку для літніх людей, а в дитсадку надумали відкривати «дім дитини»

5 месяцев назад 0

Російські окупанти закрили захоплене відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання – так званий будинок для літніх людей – у селі Першопокровка Нижньосірогозької громади Генічеського району Херсонщини. Донедавна загарбники активно піарилися на його підопічних, а перед новим роком усіх їх вивезли в невідомому напрямку. Водночас у захопленому місцевому дитсадку, який в 2021 році реконструювали завдяки програмі «Велике будівництво», окупанти надумали відкрити обласний «дом ребёнка».

Про це з посиланням на окупаційні пабліки і власні джерела повідомляє .

Як розповіли ЦЖР мешканці Нижньосірогозької громади, російські окупанти незадовго до нового року вивезли всіх підопічних з розташованого в селі Першопокровка будинку для літніх людей – відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання селищного центру надання соціальних послуг.

У 2023 році окупанти активно піарилися на підопічних цього закладу. В серпні там влаштував «гастролі» артист Міхаїл Кабашєв із російської Рязані, який співав стареньким пісні совєтських часів. Російський артист Міхаїл Кабашєв з підопічними будинку для літніх людей у с.Першопокровка, серпень 2023 р. Фото: скріншот відео окупаційних ЗМІ
Також туди приїжджали «волонтери» з Криму, які привозили посуд, халати і одну сапку. А 1 жовтня до будинку для літніх людей зігнали представників воєнізованого дитячого руху «Юнармия» з однієї з місцевих шкіл, вітати з днем людей похилого віку. Візит «юнармійців» до будинку для літніх людей у с Першопокровка, 01.10.2023. Фото з окупаційних пабліків
«У цьому будинку перебувало біля 15 немічних людей. Весь минулий рік окупанти активно на них піарилися, а потім по тихенькому закрили. Всіх працівників розігнали, а з 1 січня звільнили й сторожів. Куди вивезли стареньких – невідомо», – сказали мешканці громади.
З самим селом зараз відсутній зв’язок, тож дізнатися, що зараз відбувається з будівлею будинку літніх людей у Першопокровці немає можливості.

«Очолювати» захоплений центр надання соціальних послуг у Нижньосірогозькій громаді наприкінці листопада 2023 року окупанти призначили  Бородіну Наталію Миколаївну . До неї його очолювали інші ставлениці росіян  Гладун Олена Миколаївна , 24 жовтня 1981 р. н. і  Астафурова Ірина Вікторівна , обидві – мешканки Нижніх Сірогоз.

Тим часом Першопокровку днями відвідали російський сенатор Константін Басюк і Алла Бархатнова, яка очолює окупаційне міністерство соцзахисту Херсонщини. Супроводжував їх , він же – законно обраний в 2020 році голова Асканія-Нова громади Каховського району, який перейшов на бік ворога. Колаборанти Вадим Поліщук (ліворуч) Алла Бархатнова (праворуч) і Константін Басюк (в центрі) у дитсадку в Першопокровці, січень 2024 р. Фото з окупаційних пабліків
Окупанти заявили, що збираються відкривати на базі захопленого сільського дитсадка обласний «дом ребёнка» на 40 дітей.
Дитячий садок «Дзвіночок» у Першопокровці відкрили в 2021 році після реконструкції за програмою «Велике будівництво». На виконання всіх робіт тоді витратили більше 10 мільйонів гривень.

Як повідомляв ЦЖР, 9 і 10 листопада 2022 року , що в Горностаївській громаді Каховського району близько 300 з майже 400 підопічних і відсторонили призначену ними ж фейкову «директорку» цієї установи. Згодом вивезених людей 

4 листопада 2022 року росіяни примусово вивезли 98 підопічних розташованого на лівобережній частині Новокаховської громади комунального закладу Херсонської облради «Дніпрянський психоневрологічний будинок-інтернат». Причому, про депортацію підопічних закладу не повідомили навіть їхніх рідних.

На фото зверху: Підопічні будинку для літніх людей у с.Першопокровка на окупованій Херсонщині, серпень 2023 р. Фото: скріншот відео окупаційних ЗМІ